Toplam Sandık: 3148
Açılan Sandık: 3148
Kullanılan Oy: 798818
Geçerli Oy: 783240
Geçersiz Oy: 15578
Katılım: %86.42
Toplam Seçmen: 924296
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

6 508332 % 63.15
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 165912 % 20.61
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 102799 % 12.77
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8862 % 1.1
5

SP - Saadet Partisi

0 7248 % 0.9
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 4297 % 0.53
7

DP - Demokrat Parti

0 1516 % 0.19
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1318 % 0.16
9

Vatan - Vatan Partisi

0 1225 % 0.15
10

KP - Komünist Parti

0 930 % 0.12
11

DSP - Demokratik Sol Parti

0 701 % 0.09
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 659 % 0.08
13

Millet - Millet Partisi

0 431 % 0.05
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 353 % 0.04
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 301 % 0.04

Samsun Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
AKİF ÇAĞATAY KILIÇÇİĞDEM KARAASLANAHMET DEMİRCANFUAT KÖKTAŞHASAN BASRİ KURTORHAN KIRCALIYILMAZ HOCAOĞLUHÜSEYİN AVNİ ÇATALOSMAN AKER
CHP
KEMAL ZEYBEKHAYATİ TEKİNŞABAN SEVİNÇNESLİHAN HANCIOĞLUMÜŞFİK VEYSEL ERDOĞANFATMA NECİLE ÇOKAYDURDANE KILIÇCEM YILMAZNURCİHAN TOMRUKÇU
MHP
ERHAN USTAHÜSEYİN EDİSYÜCEL ŞAHİNİBRAHİM YILMAZAYHAN CENGİZSUAT ORTAHİSARDİLEK KİRAZ BENİZYAKUP AKINMİNE KAYA
HDP
İLHAN CÜREÜMİDE AYSUSAİT KOCAMANNURAY BEDİRKURUMAHMET ÇAĞİNEMRE SARIBİRSEN AYDINABDURAMAN KARADENİZRAMAZAN ÇAVDAR

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SADIK ALTAY
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KAMİL YENEN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET FENER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YAŞAR ŞENOCAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF KURT
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi LİSAN YOLAY
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BEKİR USLUCAN
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAYRİ AYAN
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HÜSNÜYE KÖMÜRLÜ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi HÜSEYİN KÖZ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi TURHAN BAYRAKTAR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi FATİH AY
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ERSAN GÖRGÜN
5 BBP - Büyük Birlik Partisi BAYRAM CANDAN
6 BBP - Büyük Birlik Partisi SADETTİN SÖNMEZ
7 BBP - Büyük Birlik Partisi ALAEDDİN GİRİŞEN
8 BBP - Büyük Birlik Partisi YALÇIN CILIZ
9 BBP - Büyük Birlik Partisi CENGİZ CANDAN
1 DP - Demokrat Parti ERDEM DEMİRDAĞ
2 DP - Demokrat Parti ÇAĞDAŞ GÖKPINAR
3 DP - Demokrat Parti MUHAMMET GÜL
4 DP - Demokrat Parti MERAL ŞENOCAK
5 DP - Demokrat Parti ALİ ÖZTÜRK
6 DP - Demokrat Parti MÜRSEL SARAÇOĞLU
7 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KEMAL KUMBASAR
8 DP - Demokrat Parti HALİL ÇİFTÇİ
9 DP - Demokrat Parti MEHMET AYDIN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ÖZKAN GÜNEYOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLER ÇAYIRÇÖKEK
3 DSP - Demokratik Sol Parti NİYAZİ ODABAŞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti CEMALETTİN ÖNGÖR
5 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ ALTIN
6 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN ERGÜN
7 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET SANCAR
8 DSP - Demokratik Sol Parti KADRİYE YURDAKUL
9 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER ÖZKAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi DOĞAN EMRE YALÇIN
2 DYP - Doğru Yol Partisi DURİYE AKGÜN
3 DYP - Doğru Yol Partisi ERCAN BULUT
4 DYP - Doğru Yol Partisi ERAY YÜCEOĞLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi ARZU VURUŞKAN
6 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER TUNA
7 DYP - Doğru Yol Partisi MELEK ESEN
8 DYP - Doğru Yol Partisi SEMA MANDUZ
9 DYP - Doğru Yol Partisi HÜLYA ERDOĞAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYŞE EREN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE GÖNÜLAÇAR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURSUN FİGEN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUHARREM ARİNÇ
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SELMA KARAHAN
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAVVA GÜMÜŞ
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZENNURE DEMİR
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CAHİT DEMİR
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EVREN ŞAHİN
1 KP - Komünist Parti NİLGÜN ATALAY
2 KP - Komünist Parti SÜLEYMAN CENGİZ
3 KP - Komünist Parti GÜLSER AKSOY
4 KP - Komünist Parti ÖZNUR GEVZE
5 KP - Komünist Parti RAFİYE BAŞARAN
6 KP - Komünist Parti ŞENEL YILDIRIM
7 KP - Komünist Parti GÖKHAN AYDENK
8 KP - Komünist Parti ÜLKÜ KARACAOVA
9 KP - Komünist Parti ZÖHRE YILMAZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SAMET MENTEŞOĞLU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÖZTORUN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÖZTÜRK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti CENGİZ KAYA
5 LDP - Liberal Demokrat Parti SERPİL ALTUNTAŞ
6 LDP - Liberal Demokrat Parti NESRİN BİLGİÇ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti GONCA ALINTAŞ
8 LDP - Liberal Demokrat Parti DİLEK KAYA
9 LDP - Liberal Demokrat Parti YAŞAR KURU
1 Millet - Millet Partisi RIFAT YILMAZ
2 Millet - Millet Partisi NİHAT SEMİZ
3 Millet - Millet Partisi MEHMET ŞEREF RAMAZANOĞLU
4 Millet - Millet Partisi MEDİNE ÇETİN
5 Millet - Millet Partisi ÜMİT EFE
6 Millet - Millet Partisi FATMA YILMAZ
7 Millet - Millet Partisi AHMET ZAMAN
8 Millet - Millet Partisi ZEYNEP ÇELİK
9 Millet - Millet Partisi KUDRET ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi HASAN BAYRAM VAR
2 SP - Saadet Partisi SÜLEYMAN KARAGÖZ
3 SP - Saadet Partisi ALİ OKUTAN
4 SP - Saadet Partisi HASAN ÖZTÜRK
5 SP - Saadet Partisi İLKER SILIV
6 SP - Saadet Partisi İBRAHİM GÜMÜŞOĞLU
7 SP - Saadet Partisi AHMET KESER
8 SP - Saadet Partisi SAFFET ERGİN
9 SP - Saadet Partisi TANER ALTUNGEYİK
1 Vatan - Vatan Partisi NACİ BEŞTEPE
2 Vatan - Vatan Partisi CANAN ÇEBİ
3 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA ALEMDAROĞLU
4 Vatan - Vatan Partisi TEMEL ÇOLAK
5 Vatan - Vatan Partisi ŞAKİR ŞENGÜL
6 Vatan - Vatan Partisi AYŞEGÜL ŞAHİN
7 Vatan - Vatan Partisi NİLGÜN YORGANCI
8 Vatan - Vatan Partisi GAZİ SUNGUR
9 Vatan - Vatan Partisi ETEM KIRCA
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI