Toplam Sandık: 2145
Açılan Sandık: 2145
Kullanılan Oy: 596437
Geçerli Oy: 588039
Geçersiz Oy: 8398
Katılım: %89.23
Toplam Seçmen: 668443
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 405954 % 67.18
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 93392 % 15.45
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 73318 % 12.13
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 12907 % 2.14
5

SP - Saadet Partisi

0 7832 % 1.3
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 3749 % 0.62
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1375 % 0.23
8

KP - Komünist Parti

0 1117 % 0.18
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1045 % 0.17
10

Vatan - Vatan Partisi

0 888 % 0.15
11

DP - Demokrat Parti

0 860 % 0.14
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 614 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 386 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 375 % 0.06
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 258 % 0.04
16

Millet - Millet Partisi

0 250 % 0.04

Sakarya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
AYHAN SEFER ÜSTÜNŞABAN DİŞLİMUSTAFA İSENALİ İHSAN YAVUZRECEP UNCUOĞLUNURAY SAĞIROĞLURECEP HACIEYÜPOĞLU
CHP
ENGİN ÖZKOÇHÜSEYİN AVNİ ŞAHİNERDOĞAN ISIRAYHAN BALELİF ASİYE BAŞERAYŞE KILIÇİLKER YILMAZ
MHP
ZİHNİ AÇBAALİ RIZA ACARTÜRKİSMAİL KAMİL DOĞANCIAHMET PEHLİVANMELİHŞAH BUDAKMETİN GÜNEŞTÜRKER ERGÜL
HDP
NESLİN GÜMÜŞDURSUN YILDIZAYŞEGÜL ALTINTAŞCUMHUR ATAYMÜŞERREF SERAP IŞIKFİGEN KARATAŞALİ ÇOPRAK

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET GARAÇOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EROL SAK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT ÖZBAY
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSHAK KOÇAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi DAVUT NİŞANCI
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZİYA DİNEK
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BATMAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi SÜLEYMAN DEVA NİĞDELİOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi LALE GÜNGÖR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi GÜRBÜZ PERTEV
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSA ATMACA
5 BBP - Büyük Birlik Partisi SABAHATTİN ŞENOL
6 BBP - Büyük Birlik Partisi RECEP GÜVEN
7 BBP - Büyük Birlik Partisi SÜMER KAP
1 DP - Demokrat Parti BÜLENT AKCA
2 DP - Demokrat Parti CENGİZ KARABAŞ
3 DP - Demokrat Parti BASRİ BÖLÜKBAŞ
4 DP - Demokrat Parti NEBİYE GÜNER
5 DP - Demokrat Parti EROL EYÜPLER
6 DP - Demokrat Parti MUHAMMET UZEKMEK
7 DP - Demokrat Parti HASAN BİLAL
1 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ EKER
2 DSP - Demokratik Sol Parti NURHAYAT ÖZDEMİR
3 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ SAİT ÇATAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL KAYA
5 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER YILDIRIM
6 DSP - Demokratik Sol Parti FİKRET İP
7 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLTEN SERT
1 DYP - Doğru Yol Partisi NERGİZ GONCA ERTÜRK
2 DYP - Doğru Yol Partisi BAHAR TATLISU
3 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZLEM ÇELİK
4 DYP - Doğru Yol Partisi MAHMUT ERTAN
5 DYP - Doğru Yol Partisi MÜRSEL BİNGÖL
6 DYP - Doğru Yol Partisi SELAHATTİN YILMAZ
7 DYP - Doğru Yol Partisi NURTEN GÖKCE
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA BURKAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LEZGİN KAHRAMAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL ÖGEL
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİBEL TAYFUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN ATAÇ
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLŞEN METİN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHRİ KORUCU
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HATİCE YILDIZ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAŞAR ÖZÇELİK
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HALE ARSLAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAKAN YETGİN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜL KOÇYİĞİT
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ŞAHİN ASLAN
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ YILMAZ
1 KP - Komünist Parti MEHMET VAHİT YILMAZ
2 KP - Komünist Parti BEGÜM HACIYUSUFOĞLU
3 KP - Komünist Parti ÖZGÜR TEKİN
4 KP - Komünist Parti İSA SAVAŞ
5 KP - Komünist Parti ELİF SERİN
6 KP - Komünist Parti ATİYE SÖKÜK
7 KP - Komünist Parti KENAN AKTAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜLTEKİN TIRPANCI
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HALUK AVCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti KADİR ÇOBANOĞLU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti TACETTİN KILIÇ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ TUNA
6 LDP - Liberal Demokrat Parti MUHARREM ÇİLECİ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti ÜMİT TINMAZ
1 Millet - Millet Partisi İSMAİL CAN
2 Millet - Millet Partisi SALİH KARA
3 Millet - Millet Partisi HASAN AYHAN
4 Millet - Millet Partisi FATMA ŞİRİN
5 Millet - Millet Partisi YAŞAR ORHAN
6 Millet - Millet Partisi MERYEM KOÇOĞLU
7 Millet - Millet Partisi İLVE ELMAS
1 SP - Saadet Partisi EYÜP YILDIRIM
2 SP - Saadet Partisi ADNAN GÜÇLÜ
3 SP - Saadet Partisi FARUK PARLAK
4 SP - Saadet Partisi OĞUZHAN COŞKUN
5 SP - Saadet Partisi FİKRET ÖZER
6 SP - Saadet Partisi İBRAHİM BİROL ERGÜN
7 SP - Saadet Partisi ABDULLAH SATIR
1 Vatan - Vatan Partisi BAHTİYAR BODUR
2 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM GÜLERYÜZ
3 Vatan - Vatan Partisi NİGAR KONAŞ
4 Vatan - Vatan Partisi MELİKE TOY
5 Vatan - Vatan Partisi RECEP BİLİCİ
6 Vatan - Vatan Partisi AHMET ÖZDEMİR
7 Vatan - Vatan Partisi ŞENOL KORKMAZ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI