Toplam Sandık: 948
Açılan Sandık: 948
Kullanılan Oy: 202380
Geçerli Oy: 200225
Geçersiz Oy: 2155
Katılım: %83.25
Toplam Seçmen: 243089
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 155154 % 75.4
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 30696 % 14.92
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 11185 % 5.44
4

SP - Saadet Partisi

0 2883 % 1.4
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2166 % 1.05
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1041 % 0.51
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 650 % 0.32
8

KP - Komünist Parti

0 548 % 0.27
9

Vatan - Vatan Partisi

0 318 % 0.15
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 317 % 0.15
11

DP - Demokrat Parti

0 253 % 0.12
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 212 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 132 % 0.06
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 72 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 71 % 0.03
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 68 % 0.03

Rize Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
HASAN KARALHİKMET AYAROSMAN AŞKIN BAK
CHP
KEMAL KÖYMENÇETİN KEÇELİALİ ŞAHİNLER
MHP
OSMAN CEM KAZMAZGÜLDANE PINARSÜHEYLA SELİMOĞLU
SP
SAİT EKSİLMEZŞABAN ALİ DİLSİZMEHMET ARICIOĞLU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN PEÇE
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF REŞİT BEYAZAL
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞENOL ÖKSÜZ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi HÜSEYİN OSMAN ÇAĞIRAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi HÜSEYİN KİÇECİ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA ÇINAR
1 DP - Demokrat Parti HAMİT ÇELİK
2 DP - Demokrat Parti SELAHATTİN TÜYLÜ
3 DP - Demokrat Parti İSMAİL TOPUK
1 DSP - Demokratik Sol Parti EMİNE ÖZGÜN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ÇAP
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi SERDEN ÖZAÇIKGÖZ
2 DYP - Doğru Yol Partisi TARIH URUK
3 DYP - Doğru Yol Partisi ŞÜKRİYE ALBAYRAK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SIDDIK SAMİ FEROĞLU
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALİ KAYA
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REMZİ GÖKTAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÖNÜL TUNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KENAN DUMLUDAĞ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET YILDIZ
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi TUGAY KÖSE
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi MUSTAFA YILDIZ
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEVLÜDE ÇELEBİ
1 KP - Komünist Parti FATMA CANSU
2 KP - Komünist Parti ALPER KANGAL
3 KP - Komünist Parti MERYANE ZARİFOĞLU ÖZER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN IŞIKGÜL
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SEYFETTİN SERDAROĞLU
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SERHUN MİNAZ
1 Millet - Millet Partisi MEHMET MUTLUOĞLU
2 Millet - Millet Partisi ALİRİZA ALTINSOY
3 Millet - Millet Partisi İBRAHİM YALÇINKAYA
1 Vatan - Vatan Partisi VAHİT SARI
2 Vatan - Vatan Partisi ERDOĞAN BAKOĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi ALİ BAYRAKTAR
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI