Toplam Sandık: 755
Açılan Sandık: 755
Kullanılan Oy: 197922
Geçerli Oy: 192806
Geçersiz Oy: 5116
Katılım: %86.13
Toplam Seçmen: 229785
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 112816 % 56.94
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 40380 % 20.38
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 36787 % 18.57
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2479 % 1.25
5

SP - Saadet Partisi

0 1391 % 0.7
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1171 % 0.59
7

KP - Komünist Parti

0 709 % 0.36
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 682 % 0.34
9

Vatan - Vatan Partisi

0 505 % 0.25
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 390 % 0.2
11

DP - Demokrat Parti

0 294 % 0.15
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 197 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 127 % 0.06
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 83 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 67 % 0.03
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 65 % 0.03

Niğde Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
ALPASLAN KAVAKLIOĞLUERDOĞAN ÖZEGENYAŞAR ATAÇ
CHP
ÖMER FETHİ GÜRERSEVGİ ÖZBEKRAMAZAN ERTAN
MHP
VEDAT BAYRAMAHMET ÖZBEKGÖKHAN BUDAK
HDP
İPEK EKREMHAMZA ÖZKANSELAHATTİN ARAS

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BİTEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLNUR ÖZKAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF TIKIR
1 BBP - Büyük Birlik Partisi BÜNYAMİN KARATAŞ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi BAĞDAGÜL KAPUKAYA
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA KOÇ
1 DP - Demokrat Parti MÜNİR NAİR KAPANDI
2 DP - Demokrat Parti ALİ ACAR
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ŞAFAK
1 DSP - Demokratik Sol Parti HİKMET KABUK
2 DSP - Demokratik Sol Parti HALİL ELFAS
3 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL BOZKURT
1 DYP - Doğru Yol Partisi ERDOĞAN ELBEYOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT KUTLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi TAYFUN CEZMİ KIROĞLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EROL YİĞİT
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DENİZ GÜNEŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AZİZ ŞİDİM
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURHAYAT ASLAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ABDULLAH CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM SARIARSLAN
1 KP - Komünist Parti CEM OKUDUCU
2 KP - Komünist Parti ÜMİT SÖNMEZ
3 KP - Komünist Parti ÖZGÜR HABİB TUŞTAŞ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÖKHAN KARATAŞ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti İLKNUR AVCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti NİHAT MÜŞTÜ
1 Millet - Millet Partisi YAHYA ŞÖHRETLİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ALP
3 Millet - Millet Partisi FATİH BUDAK
1 SP - Saadet Partisi NİHAT ALTIPARMAK
2 SP - Saadet Partisi MEHTAP YILMAZ
3 SP - Saadet Partisi EMİN GÖKSU
1 Vatan - Vatan Partisi ŞEMAİL KAHRAMAN
2 Vatan - Vatan Partisi FERHAT BAKIRAL
3 Vatan - Vatan Partisi HASAN AKŞEN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI