Toplam Sandık: 697
Açılan Sandık: 697
Kullanılan Oy: 178651
Geçerli Oy: 175930
Geçersiz Oy: 2721
Katılım: %87.53
Toplam Seçmen: 204105
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 112965 % 62.48
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 33018 % 18.26
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 27930 % 15.45
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2441 % 1.35
5

SP - Saadet Partisi

0 1351 % 0.75
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1057 % 0.58
7

Vatan - Vatan Partisi

0 422 % 0.23
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 361 % 0.2
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 309 % 0.17
10

DP - Demokrat Parti

0 283 % 0.16
11

KP - Komünist Parti

0 182 % 0.1
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 143 % 0.08
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 123 % 0.07
14

Millet - Millet Partisi

0 77 % 0.04
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 75 % 0.04
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 65 % 0.04

Nevşehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUSTAFA AÇIKGÖZMURAT GÖKTÜRKEBUBEKİR GİZLİGİDER
MHP
MEHMET VAROLSAİT YÜKSELHÜSEYİN ÖDEMİŞ
CHP
OSMAN FAHRİ ERTİKMEHMET SEYHAN DURUFULYA GÜLŞEN ALTINSOY
HDP
KEVSER YALÇINİRFAN TURANGÜLFER KESKİN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İKBAL ŞİŞMAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜREYYA BAYTÜRK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MENDERES KESTİREN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi YAVUZ BAŞARAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ALİ KOLBAŞI
3 BBP - Büyük Birlik Partisi RAMAZAN BAŞER
1 DP - Demokrat Parti ALİ SEÇMEN ÇEVİK
2 DP - Demokrat Parti RIZA SAKALLI
3 DP - Demokrat Parti YAŞAR ÇİMEN
1 DSP - Demokratik Sol Parti YÜKSEL ERDOĞAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti NEFİBE ÖZÇELEBİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDA NUR GÜL
1 DYP - Doğru Yol Partisi CANAN ATASAYAR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVAL SAĞLAM
3 DYP - Doğru Yol Partisi NACİYE ERDOĞAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASKER ALİ DEMİREL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BERİVAN ÖZDEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MENDUH DALAY
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZTEN GÜLAY
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AHMET YÜCEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURAN UYSAL
1 KP - Komünist Parti BURCU İPEKSAÇ
2 KP - Komünist Parti ALKAN GENÇ
3 KP - Komünist Parti GÜNEŞ SEZMEZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜLCİHAN GÜNDÜZ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SONER ŞEVKET ÖZCAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MERVE GÜNGÖR
1 Millet - Millet Partisi NADİ KAYNAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET OR
3 Millet - Millet Partisi HASAN GÜNENÇ
1 SP - Saadet Partisi UĞUR KELEŞ
2 SP - Saadet Partisi İSMAİL METİN GÜVEN
3 SP - Saadet Partisi MERVE IŞIK
1 Vatan - Vatan Partisi ALİ DEMİRCİ
2 Vatan - Vatan Partisi NURİ KARTALOĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi ELİF MURŞİL
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI