Toplam Sandık: 917
Açılan Sandık: 917
Kullanılan Oy: 215928
Geçerli Oy: 210638
Geçersiz Oy: 5290
Katılım: %90.35
Toplam Seçmen: 238993
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 111674 % 51.59
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 52987 % 24.48
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 43783 % 20.23
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2709 % 1.25
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1450 % 0.67
6

SP - Saadet Partisi

0 1278 % 0.59
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 602 % 0.28
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 403 % 0.19
9

Vatan - Vatan Partisi

0 399 % 0.18
10

DP - Demokrat Parti

0 318 % 0.15
11

KP - Komünist Parti

0 233 % 0.11
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 231 % 0.11
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 160 % 0.07
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 103 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 83 % 0.04
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 57 % 0.03

Amasya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MEHMET NACİ BOSTANCIHALUK İPEKAVNİ ERDEMİR
CHP
MUSTAFA TUNCERHASAN ACARARİFE SERPİL SARAÇOĞLU
MHP
MEHMET SARIGÜLSEREN ERTOPCUHÜSEYİN SAKA
HDP
NACİYE ÇİĞDEM ATALAYMUSTAFA IRMAKNURETTİN ALKAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN UYSAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN TANRIVERDİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KAHRİMAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi KANİ KARAKOLLUKCUOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi FEVZULLAH KOÇ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MEVLÜT POYRAZ
1 DP - Demokrat Parti HAMİDE KAZANCI
2 DP - Demokrat Parti MUZAFFER HARPUTLU
3 DP - Demokrat Parti ÖMER EKEN
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN YAYLICIOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET HİDAYET BEKTAŞ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA KEMAL BİNİCİ
1 DYP - Doğru Yol Partisi AYŞE PERRAN YEŞEREN
2 DYP - Doğru Yol Partisi NECATİ AYMAYAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA MEŞE
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERAP DELİ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FAYSAL BALABAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ADEM ER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TÜRKAN BAYYAR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FERMANİ SERÇEŞME
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERKAN COŞKUN
1 KP - Komünist Parti MUTLU BEKAM ÖRÜN
2 KP - Komünist Parti ÜLKÜ DEMİREL
3 KP - Komünist Parti LEYLA BERBEROĞLU
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SELİM KOYUNCU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SİNAN KÖSE
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA OKUROĞLU
1 Millet - Millet Partisi MEHMET KÜÇÜKÖNER
2 Millet - Millet Partisi OSMAN COŞKUN
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN ÖZTÜRK
1 SP - Saadet Partisi NOĞMAN YÜKSEL
2 SP - Saadet Partisi LEVENT ŞENOL
3 SP - Saadet Partisi MURAT DANIŞKAN
1 Vatan - Vatan Partisi SERDAR DEMİR
2 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ERSOY
3 Vatan - Vatan Partisi HACI ŞENTÜRK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI