Toplam Sandık: 846
Açılan Sandık: 846
Kullanılan Oy: 183776
Geçerli Oy: 180517
Geçersiz Oy: 3259
Katılım: %83.3
Toplam Seçmen: 220620
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 113577 % 61.22
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 63756 % 34.37
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 3110 % 1.68
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2685 % 1.45
5

SP - Saadet Partisi

0 762 % 0.41
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 724 % 0.39
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 330 % 0.18
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 177 % 0.1
9

KP - Komünist Parti

0 110 % 0.06
10

DYP - Doğru Yol Partisi

0 68 % 0.04
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 59 % 0.03
12

DP - Demokrat Parti

0 49 % 0.03
13

Vatan - Vatan Partisi

0 48 % 0.03
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 37 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 17 % 0.01

Muş Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
BURCU ÇELİK ÖZKANAHMET YILDIRIMNİMET SEZGİN
AKP
MEHMET EMİN ŞİMŞEKABDULSELAM ERMEDENİ ÇAĞLAR
CHP
MUSTAFA FIRATYILDIRIM PAÇALEKREM DİZDAROĞLU
MHP
TARKAN DEDEADNAN SUBAŞIÖNDER ÖZDEMİR

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İRFAN GÜLEÇ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET ARDA
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMİL DEMİREL
1 BBP - Büyük Birlik Partisi HASAN ORHAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖZLEM YÜCE
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET DOĞAN
1 DP - Demokrat Parti VEDAT NURETTİN ŞAN
2 DP - Demokrat Parti SAİT POLAT
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA MACİT
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN SAFA DAĞLI
2 DSP - Demokratik Sol Parti FATİH YANIK
3 DSP - Demokratik Sol Parti METİN ALPAT
1 DYP - Doğru Yol Partisi ABDUSSELAM TAŞTİMUR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEFA GÜLLÜ
3 DYP - Doğru Yol Partisi ÜMİT ÇABUK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HACI YURTTAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENGİZ TEMEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ENGİN KAHRAMAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ADIŞAH ÖZCAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖNDER KEMAL GENÇER
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FUAT AR
1 KP - Komünist Parti EMEL HAMURCU
2 KP - Komünist Parti YÜCEL AYDOĞAN
3 KP - Komünist Parti HAYRETTİN AYDIN
1 Millet - Millet Partisi DUYGU BARDAK DERTLİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET EKİNCİ
3 Millet - Millet Partisi RAMAZAN İNCEER
1 SP - Saadet Partisi KENAN KARAGÜZEL
2 SP - Saadet Partisi KEMAL İNDİÇ
3 SP - Saadet Partisi AHMET ZEREN
1 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN KOÇ
2 Vatan - Vatan Partisi YUSUF ATİLA
3 Vatan - Vatan Partisi SÜLEYMAN ÇELİK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI