Toplam Sandık: 1626
Açılan Sandık: 1626
Kullanılan Oy: 384117
Geçerli Oy: 374451
Geçersiz Oy: 9666
Katılım: %86.31
Toplam Seçmen: 445041
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

4 257884 % 67.01
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 113462 % 29.48
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 6504 % 1.69
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 3483 % 0.91
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 958 % 0.25
6

SP - Saadet Partisi

0 865 % 0.22
7

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 369 % 0.1
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 309 % 0.08
9

KP - Komünist Parti

0 263 % 0.07
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 179 % 0.05
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 103 % 0.03
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 95 % 0.02
13

DP - Demokrat Parti

0 94 % 0.02
14

Vatan - Vatan Partisi

0 79 % 0.02
15

DSP - Demokratik Sol Parti

0 34 % 0.01
16

Millet - Millet Partisi

0 18 % 0

Mardin Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
MİTHAT SANCARGÜLSER YILDIRIMEROL DORAALİ ATALANENİSE GÜNEYLİEROL GÜLER
AKP
ORHAN MİROĞLUCEYDA ÇANKIRISÜLEYMAN ÇELİKABDULLAH ERİNVEYSİ KAYAAHMET KAYA
CHP
MEHMET MUHİTTİN ARAÇABDULVAHAP AYBAYRAM ADNAN KAYAABDULAZİZ SAYĞINABDULHALİM TAŞRIDVAN DUYAN
MHP
BEHLÜL MURAT MARALMUSTAFA KÜRŞAD İŞLERKADİR ÇİFCİCENGİZ ÇETİNÖZSERDAR GÖKMEHMET SALİH KARAASLAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ZEKİ TÜRKÖZ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TAMER BOZTEPE
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAN AKIN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABİDİN DOKUZLUOĞLU
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET ALİ YENİCİ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME ZEHRA ELMACI
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ABDURRAHMAN KIZILBOĞA
2 BBP - Büyük Birlik Partisi FASİH KIZILBOĞA
3 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET PULAT
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ADEM KAŞKA
5 BBP - Büyük Birlik Partisi KADİR KANTEMÜR
6 BBP - Büyük Birlik Partisi TUNCER ÇIRPANLI
1 DP - Demokrat Parti AYŞE GÜLÇİN KAVAK
2 DP - Demokrat Parti ÇİÇEK SÜRÜCÜGİL
3 DP - Demokrat Parti ZEKİ USLU
4 DP - Demokrat Parti ÖZDER KIYAK
5 DP - Demokrat Parti ÜZEYİR BEKEM
6 DP - Demokrat Parti YILDIRAY AKINCI
1 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL YAĞCI
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜVEN GÜNİNDİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET YÜKSEL
4 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET ÖZDİL
5 DSP - Demokratik Sol Parti UMUT SALTA
6 DSP - Demokratik Sol Parti ÖZNUR AYDIN PAMUK
1 DYP - Doğru Yol Partisi İSMAİL SARDOĞAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi KENAN METEN
3 DYP - Doğru Yol Partisi HİLMİ MISIR
4 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA TÜRKMEN
5 DYP - Doğru Yol Partisi NECATİ ÇAKIRCA
6 DYP - Doğru Yol Partisi OĞUZ ARPAT
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ABDULVAHAP ERTAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FATMA ELİTAŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LEYLA KAYA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET EPÖZDEMİR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi PEYRUZE İPEK KART
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMETULLAH ÇINAR
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SELMA SALMAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ABDULLAH KOÇBAŞ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAKUP ANKUT
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSA YAY
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERCAN GÜMÜŞ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İRFAN TOY
1 KP - Komünist Parti MURAT HİÇBEZMEZ
2 KP - Komünist Parti EMİNE BANU BUDAK ŞAMİLOĞLU
3 KP - Komünist Parti ŞERİFE ÖZÜM ÖZKAN GÜNDOĞAN
4 KP - Komünist Parti AYNUR TAN
5 KP - Komünist Parti İLYAS ASLAN
6 KP - Komünist Parti MÜGE GÖNÜLLÜ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ORHAN ŞAHKULUBEY
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET EMİN AKASLAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti NAGİHAN ALTINORDU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ SARIKAYA
5 LDP - Liberal Demokrat Parti MERAL KÖKSOY
6 LDP - Liberal Demokrat Parti ALAATTİN DAĞ
1 Millet - Millet Partisi MEHMET EMİN TÜRK
2 Millet - Millet Partisi UĞUR NAZİK
3 Millet - Millet Partisi BEKİR ÖRÜN
4 Millet - Millet Partisi ZEHRA ULUTEKİN
5 Millet - Millet Partisi HATİCE ERTUĞRUL
6 Millet - Millet Partisi HANİFE YILDIZ
1 SP - Saadet Partisi AHMET İLETMİŞ
2 SP - Saadet Partisi ABDULLAH ÇELİK
3 SP - Saadet Partisi ABDULKADİR KILINÇ
4 SP - Saadet Partisi SABAHATTİN AYDIN
5 SP - Saadet Partisi MEHMET SERDAL DEMİRTAŞ
6 SP - Saadet Partisi MEHMET OLCAR
1 Vatan - Vatan Partisi SELAHATTİN ERKAN
2 Vatan - Vatan Partisi GONCA KAYABEKMAN
3 Vatan - Vatan Partisi NİHAT UZUN
4 Vatan - Vatan Partisi UĞUR BEŞLER
5 Vatan - Vatan Partisi ŞENNUR ÇELİKEL
6 Vatan - Vatan Partisi ALİ KEL
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI