Toplam Sandık: 1910
Açılan Sandık: 1910
Kullanılan Oy: 463897
Geçerli Oy: 454687
Geçersiz Oy: 9210
Katılım: %86.8
Toplam Seçmen: 534469
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 315143 % 67.44
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 71667 % 15.34
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 43051 % 9.21
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 27833 % 5.96
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2874 % 0.62
6

SP - Saadet Partisi

0 2604 % 0.56
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 989 % 0.21
8

KP - Komünist Parti

0 736 % 0.16
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 658 % 0.14
10

Vatan - Vatan Partisi

0 483 % 0.1
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 375 % 0.08
12

DP - Demokrat Parti

0 347 % 0.07
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 183 % 0.04
14

Millet - Millet Partisi

0 129 % 0.03
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 108 % 0.02
16

DSP - Demokratik Sol Parti

0 95 % 0.02

Malatya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
ÖZNUR ÇALIKTAHA ÖZHANMUSTAFA ŞAHİNNURETTİN YAŞARBÜLENT TÜFENKCİUFUK ÖNALAN
CHP
VELİ AĞBABAERDEM HÜSNÜ ASLANOĞLUBERNA KARADAŞMEMBA KUŞCUYUSUF SÜRÜCÜETEM KÖRÜKMEZ
MHP
FİKRET ŞİNASİ KAZANCIOĞLUHAKAN YILMAZGÜZÜN KOÇAKHAKAN KALKANSERDAR YILDIZM. ALİ ÖZPOLAT
HDP
AYDIN ERDOĞANPERİHAN YÜCEKAYAŞEMSETTİN POLATEBRU ERGEN KORKMAZİBRAHİM ULUTAŞABUZER YAVAŞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OKTAY DOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET KUTLU
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABUZER AVŞAR
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAİK ÜNAL SİLİER
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH SOLGUN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAHİDE KARABAŞ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi SEMA ALTUNTAŞ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ABDULLAH AKGÜN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi İBRAHİM AYGÜN
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET AYAZ
5 BBP - Büyük Birlik Partisi SUEDA ATİLA
6 BBP - Büyük Birlik Partisi HAKİ ASLAN
1 DP - Demokrat Parti MEHMET SAİT ŞERAFETTİN ARPACI
2 DP - Demokrat Parti SELAHATTİN ÇİMENYAYLA
3 DP - Demokrat Parti ADİL OCAK
4 DP - Demokrat Parti CAFER AVŞAR
5 DP - Demokrat Parti MEHMET ZEKİ GÜLEÇ
6 DP - Demokrat Parti HASAN SARIGÜL
1 DSP - Demokratik Sol Parti BURHAN TELLİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM CANPOLAT
3 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ KORKMAZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti HANİFE HAYIR
5 DSP - Demokratik Sol Parti METE KARADOĞAN
6 DSP - Demokratik Sol Parti SUAT GÜL
1 DYP - Doğru Yol Partisi UĞUR YAŞAR
2 DYP - Doğru Yol Partisi TÜLİN DAL
3 DYP - Doğru Yol Partisi TURGAY ALBAYRAK
4 DYP - Doğru Yol Partisi SEMA COŞKUN
5 DYP - Doğru Yol Partisi TUĞRUL ÖZDEMİR
6 DYP - Doğru Yol Partisi TALİP BİNGÖL
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN BEHÇET
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEMET KIZILDAĞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEJLA SEZER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENGİZ AKGÜL
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EYLEM DÜZGÜN YALÇIN
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEDENİ TEMİZER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YETER AĞBABA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ÜNVER
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERDAL GENÇER
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURSUN ALAN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM HAKKI ÇATLI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA ÜRE
1 KP - Komünist Parti CEYDA SÜMER
2 KP - Komünist Parti SÜMEYYE SAMAT
3 KP - Komünist Parti SEBA BESİME BİNGÖL
4 KP - Komünist Parti AYGÜL ALKIŞ
5 KP - Komünist Parti DENİZ DURAN
6 KP - Komünist Parti AYŞE RUHAN İKEDA
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SERKAN YURTÇU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDEM ASLANHAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti TÜNCER USTA
4 LDP - Liberal Demokrat Parti SERKAN CAN
5 LDP - Liberal Demokrat Parti FIRAT YEŞİLÇAY
6 LDP - Liberal Demokrat Parti ALEV ERKEK
1 Millet - Millet Partisi ÖMER KARAKUŞ
2 Millet - Millet Partisi ABUBEKİR ARSLAN
3 Millet - Millet Partisi NEJLA SARIÇİÇEK
4 Millet - Millet Partisi SAADET ŞAHİN
5 Millet - Millet Partisi HAMZA TOPUZ
6 Millet - Millet Partisi BELKIS ÇETİNER
1 SP - Saadet Partisi OSMAN CEMALİ MARASALI
2 SP - Saadet Partisi ABUZER GÖGÜS
3 SP - Saadet Partisi MUSTAFA SERTKAYA
4 SP - Saadet Partisi MAHMUT TEMELLİ
5 SP - Saadet Partisi MEHMET SEDAT VAROL
6 SP - Saadet Partisi CUMALİ AKÇA
1 Vatan - Vatan Partisi ADNAN TÜRKKAN
2 Vatan - Vatan Partisi MELEK DOĞAN
3 Vatan - Vatan Partisi HASAN GÜRBÜZ
4 Vatan - Vatan Partisi OSMAN ÖZBAY
5 Vatan - Vatan Partisi ALİ EKBER İNCİRKAYA
6 Vatan - Vatan Partisi KENAN GÜRKAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI