Toplam Sandık: 1586
Açılan Sandık: 1586
Kullanılan Oy: 379694
Geçerli Oy: 369758
Geçersiz Oy: 9936
Katılım: %90.54
Toplam Seçmen: 419388
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 253919 % 66.82
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 59426 % 15.64
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 47435 % 12.48
4

SP - Saadet Partisi

0 4898 % 1.29
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4059 % 1.07
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2963 % 0.78
7

KP - Komünist Parti

0 1603 % 0.42
8

DP - Demokrat Parti

0 1347 % 0.35
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1068 % 0.28
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 814 % 0.21
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 666 % 0.18
12

Vatan - Vatan Partisi

0 636 % 0.17
13

Millet - Millet Partisi

0 363 % 0.1
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 341 % 0.09
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 293 % 0.08
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 164 % 0.04

Kütahya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLIVURAL KAVUNCUİSHAK GAZELAHMET TAN
MHP
ALİM IŞIKAGAH LÜTFÜ BİLENOSMAN ERTÜRKBUKET GÜNGÖR
CHP
ALİ FAZIL KASAPFİSUN YILDIZHÜSEYİN DALKILINÇHÜSNÜ İNANÇ
SP
HALİL HAMZAOĞLUFATİH BOZANMEHMET HAMAMCISALİH YÖRÜR

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YASİN BAŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİL CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RECEP GÖL
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜLEYMAN FİLİZ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi İRFAN KESKİN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET CEMAL TANRIKULU
3 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMAİL BOZYİĞİT
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MUHİTTİN IŞIK
1 DP - Demokrat Parti AHMET LEVENT EŞİYOK
2 DP - Demokrat Parti HASAN ERDEMİR
3 DP - Demokrat Parti HALİL GÜN
4 DP - Demokrat Parti MEHMET SAB
1 DSP - Demokratik Sol Parti İCLAL NİMSİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti BAHREN DİKER
3 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLTEKİN DEMİR
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA AKIN
1 DYP - Doğru Yol Partisi FATİH ALPSAR
2 DYP - Doğru Yol Partisi ANIL KIBRİZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi DURSUN ASLAN
4 DYP - Doğru Yol Partisi İBRAHİM EDİN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DERVİŞ HAZAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KEMAL YILDIRIM
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÖKHAN GÖKTAŞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL TUTUMLU
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYSUN SERBEST
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ÖZ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MAHMUT ADNAN ERKAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FERİT ÖZKULOĞLU
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi ÖZCAN KILIÇ
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi İBRAHİM UZEN
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi AYSUN CEREK
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi FATMA BEYHAN EROĞLUER
1 KP - Komünist Parti BAŞAK AYDIN TANTÜRKÜ
2 KP - Komünist Parti BADEM ÇAMÖZ
3 KP - Komünist Parti GÜLPARE BARIŞKAN
4 KP - Komünist Parti HATİCE YAŞAM UYANIKER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti PİYALE EKBER TONGUR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti YUSUF DÜNDAR
3 LDP - Liberal Demokrat Parti TURGUT KARA
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZCAN ARTAN
1 Millet - Millet Partisi ALİ ÖZSARI
2 Millet - Millet Partisi MUHİTTİN GÜNGÖR
3 Millet - Millet Partisi İSA İSMAİL PEKUSLU
4 Millet - Millet Partisi AHMET GÖKTEKİN
1 Vatan - Vatan Partisi CENGİZ ÇATICI
2 Vatan - Vatan Partisi İSMAİL PİLANALI
3 Vatan - Vatan Partisi NİZAMETTİN CENGİZ
4 Vatan - Vatan Partisi ERDAL DERYA
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI