Toplam Sandık: 654
Açılan Sandık: 654
Kullanılan Oy: 136534
Geçerli Oy: 133636
Geçersiz Oy: 2898
Katılım: %85.15
Toplam Seçmen: 160348
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 69018 % 50.25
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 33222 % 24.19
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 25108 % 18.28
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 6761 % 4.92
5

SP - Saadet Partisi

0 951 % 0.69
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 754 % 0.55
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 360 % 0.26
8

KP - Komünist Parti

0 285 % 0.21
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 273 % 0.2
10

Vatan - Vatan Partisi

0 177 % 0.13
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 113 % 0.08
12

DP - Demokrat Parti

0 109 % 0.08
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 81 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 50 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 44 % 0.03
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 32 % 0.02

Kırşehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SALİH ÇETİNKAYAMİKAİL ARSLAN
MHP
CEMİL YILDIRIM TÜRKEFTAL AVŞAR
CHP
OSMAN KÖKMEHMET ALİ EKİCİ
HDP
ONUR ŞAHİNFERDANE ŞEVVAL KIZIL

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEMİHA TAD
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞÜKRÜ BARUTCU
1 BBP - Büyük Birlik Partisi VEYSEL DEMİR
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ERSİN ALTAN
1 DP - Demokrat Parti AKİF AKÖZBEK
2 DP - Demokrat Parti İBRAHİM ALTUNTAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti ABBAS DENİZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti CENGİZ ULUSOY
1 DYP - Doğru Yol Partisi AYSEL YAYLA
2 DYP - Doğru Yol Partisi FİLİZ YAMAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi VEDAT DAĞTEKİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLTEN CAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi LEMAN NİKBAY
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSMET GENÇER
1 KP - Komünist Parti SELİN DAĞ
2 KP - Komünist Parti NURDAN YILMAZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti NİHAL ŞAHİN YAMAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti AYTAÇ BAKIRCIOĞLU
1 Millet - Millet Partisi OSMAN SEYFELİ
2 Millet - Millet Partisi MAHMUT AĞCA
1 SP - Saadet Partisi MUSA BÜLBÜL
2 SP - Saadet Partisi YILMAZ BEKLEVİÇ
1 Vatan - Vatan Partisi İLKER ÖZKAMALI
2 Vatan - Vatan Partisi RAMAZAN KAMANLIOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI