Toplam Sandık: 1153
Açılan Sandık: 1153
Kullanılan Oy: 214795
Geçerli Oy: 211706
Geçersiz Oy: 3089
Katılım: %74.2
Toplam Seçmen: 289466
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 146037 % 67.12
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 60375 % 27.75
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 3613 % 1.66
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 3456 % 1.59
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1189 % 0.55
6

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 899 % 0.41
7

SP - Saadet Partisi

0 633 % 0.29
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 355 % 0.16
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 328 % 0.15
10

KP - Komünist Parti

0 209 % 0.1
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 165 % 0.08
12

DP - Demokrat Parti

0 110 % 0.05
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 91 % 0.04
14

Vatan - Vatan Partisi

0 73 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 29 % 0.01

Ağrı Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
LEYLA ZANABERDAN ÖZTÜRKDİRAYET TAŞDEMİRMEHMET EMİN İLHAN
AKP
CESİM GÖKÇEİSMAİL OĞURERHAN TENEKECİZEYNEL ABİDİN ÇAKIR
CHP
KASIM GÜZELERKAN SAYANMEHMET SIDDIK YELKASIM ASLAN
MHP
MUSTAFA ÖRÜÇOŞKUN AYTEKİNHIDIR ÇALPANBEKİR ÖZMUTLU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAYRİ ŞAHİN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RIDVAN TOKGÖZ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞAKİR BELLİ
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMAL ÖCAL
1 BBP - Büyük Birlik Partisi SALİH GİRGİN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi BAYRAM BÜLBÜL
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÜSTÜN BAYRAM
4 BBP - Büyük Birlik Partisi FİLİZ KARAGÖZ
1 DP - Demokrat Parti MEHMET ACUNGİL
2 DP - Demokrat Parti NEŞAT TİRİMOĞULLARI
3 DP - Demokrat Parti SABAHATTİN MENDERES KOÇER
4 DP - Demokrat Parti ZEYNEP DURMUŞSU
1 DSP - Demokratik Sol Parti YADİKAR BENLİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti HAKAN BULDU
3 DSP - Demokratik Sol Parti HASAN ÖZMEN
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA HAZAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HASAN NURİ GÖÇMEN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YUSUF DEMİR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ŞAHİN ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RECEP ÇELİK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURSUNİYE ELİK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA DEMİRCİ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÇETİN ÖZCAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ENVER İÇÖZ
1 KP - Komünist Parti ADEM DİLLİ
2 KP - Komünist Parti FATMA GÜZİN BEŞE
3 KP - Komünist Parti OZAN ADIGÜZEL
4 KP - Komünist Parti PELİN NERSE
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ENGİN ÜNNÜ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MAHMUT UYANIK
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SÜLEYMAN TURAN
4 LDP - Liberal Demokrat Parti RIFAT ÇAÇA
1 Millet - Millet Partisi HIDIR TURAN
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ÖRÜN
3 Millet - Millet Partisi AYHAN BAŞBEKLEYEN
4 Millet - Millet Partisi NİGAR ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi ALİ DÜĞDÜ
2 SP - Saadet Partisi YUSUF AYAZ
3 SP - Saadet Partisi ŞAHİN ÖZDEMİR
4 SP - Saadet Partisi BÜNYAMİN ÖNAL
1 Vatan - Vatan Partisi ÖZAY GÖKÇE
2 Vatan - Vatan Partisi SİNAN ÖZKARA
3 Vatan - Vatan Partisi ABBAS BÜYÜK
4 Vatan - Vatan Partisi EBRU CENGİZ KOÇ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI