Toplam Sandık: 849
Açılan Sandık: 849
Kullanılan Oy: 234251
Geçerli Oy: 231570
Geçersiz Oy: 2681
Katılım: %88.4
Toplam Seçmen: 264998
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 130624 % 54.89
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 67610 % 28.41
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 29099 % 12.23
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 5333 % 2.24
5

Vatan - Vatan Partisi

0 1242 % 0.52
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 812 % 0.34
7

SP - Saadet Partisi

0 768 % 0.32
8

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 656 % 0.28
9

DP - Demokrat Parti

0 488 % 0.21
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 431 % 0.18
11

DSP - Demokratik Sol Parti

0 292 % 0.12
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 204 % 0.09
13

KP - Komünist Parti

0 204 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 119 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 92 % 0.04

Kırklareli Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
TÜRABİ KAYANVECDİ GÜNDOĞDUMEHMET TUNA SOYKAN
AKP
SELAHATTİN MİNSOLMAZTURHAN ALTINTELAYTAÇ AKSOY
MHP
SELÇUK YILMAZHÜSNÜ CUMALIOKTAY KAHVE
HDP
EMİNE NİLÜFER ATAMANMEHMET BOZTEMİRMAŞALLAH KÖYSÜ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİT ELİFBAŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KAMİL ASANOĞLU
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ASIM EREK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi SULTAN SELİM ŞİMŞEK
2 BBP - Büyük Birlik Partisi EDAVİYE YALÇIN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi SALİM ETHEM MİCAN
1 DP - Demokrat Parti ORHAN AKYILDIZ
2 DP - Demokrat Parti SEZGİN ÇAKAN
3 DP - Demokrat Parti ALİ ÇEVİK
1 DSP - Demokratik Sol Parti GÜRAY TOPAÇ
2 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET ALTINAY
3 DSP - Demokratik Sol Parti ORHAN ALTIN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERHAT EMÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET TAHİR KARA
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SADIK EREN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FADİME ÖZER
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NİLGÜL GÜLDEMİR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EROL GÖK
1 KP - Komünist Parti MEHMET ALPÜREN
2 KP - Komünist Parti AHMET SİZİNKAN
3 KP - Komünist Parti MUSTAFA ALAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SEMRA CABALAR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti NURAY GÜLMEZ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SAMET AYAN
1 Millet - Millet Partisi HİKMET SOFU
2 Millet - Millet Partisi NEFİSE DEMİREZEN
3 Millet - Millet Partisi AYTEN GÖRÜŞÜK
1 SP - Saadet Partisi GÜNER AYDIN
2 SP - Saadet Partisi DİLEK YENEN
3 SP - Saadet Partisi SALİH MEHMET AYDIN
1 Vatan - Vatan Partisi NURİYE ÜSTÜNDAĞ
2 Vatan - Vatan Partisi AHMET BİLGİN
3 Vatan - Vatan Partisi ŞENAY AKINCIOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI