Toplam Sandık: 723
Açılan Sandık: 723
Kullanılan Oy: 143202
Geçerli Oy: 140055
Geçersiz Oy: 3147
Katılım: %78.31
Toplam Seçmen: 182858
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 52294 % 36.33
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 49493 % 34.39
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 21850 % 15.18
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 17610 % 12.23
5

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 509 % 0.35
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 497 % 0.35
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 445 % 0.31
8

SP - Saadet Partisi

0 390 % 0.27
9

Vatan - Vatan Partisi

0 175 % 0.12
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 154 % 0.11
11

KP - Komünist Parti

0 128 % 0.09
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 120 % 0.08
13

DP - Demokrat Parti

0 109 % 0.08
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 92 % 0.06
15

Millet - Millet Partisi

0 60 % 0.04

Kars Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
AHMET ARSLANYUSUF SELAHATTİN BEYRİBEYSUAT ÖGEL
HDP
AYHAN BİLGENŞAFAK ÖZANLİÖNDER FİDANBOY
CHP
SELAMİ YİĞİTAYSEL BOYSAFFET ÖZDEMİR
MHP
ERKAN KOÇALİTUNCAY AYDINMURAT SAĞLAM

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NEBİ ARIĞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GENCAY AYTAŞ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KEMAL BIYIKLI
1 BBP - Büyük Birlik Partisi YAVUZ ARUN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi KADİR AYDIN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi TURAN ÖZGÜLMEZ
1 DP - Demokrat Parti MEHMET CAN SOYDAN
2 DP - Demokrat Parti TAMER ALTIN
3 DP - Demokrat Parti ERKUT KUBAT
1 DSP - Demokratik Sol Parti GAZANFER ŞEYHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUHAMMER KILIÇ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KIRICI
1 DYP - Doğru Yol Partisi SULTAN MEHMET FATİH KÜÇÜKÖZDEMİR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVTAP KORKMAZ ÖZKILÇIK
3 DYP - Doğru Yol Partisi SAKİNE BABAEKER
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZÜLKÜF BARAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE ADIGÜZEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TUBAY KARATAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURİYE UTANÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT GÖKSAL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EREN GÜRLEK
1 KP - Komünist Parti VAROL GENÇBÜYÜR
2 KP - Komünist Parti ARİF SAMİ ÇETİN
3 KP - Komünist Parti ŞEHRİBAN ÜNAL
1 Millet - Millet Partisi AYGEN DÜLGER
2 Millet - Millet Partisi NİHAT GÖKMEN
3 Millet - Millet Partisi GÜLSER AYDIN
1 SP - Saadet Partisi PİYAMİ AKSU
2 SP - Saadet Partisi MEVLÜT AYÇİÇEK
3 SP - Saadet Partisi SELAMİ ALTUN
1 Vatan - Vatan Partisi CELAL TOK
2 Vatan - Vatan Partisi BİNNUR ZUHAT YOKUŞ UZUN
3 Vatan - Vatan Partisi TAHSİN ÖLÇER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI