Toplam Sandık: 1021
Açılan Sandık: 1021
Kullanılan Oy: 265857
Geçerli Oy: 258813
Geçersiz Oy: 7044
Katılım: %87.39
Toplam Seçmen: 304231
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 140362 % 52.77
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 57217 % 21.51
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 53565 % 20.14
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4395 % 1.65
5

SP - Saadet Partisi

0 2793 % 1.05
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2138 % 0.8
7

DP - Demokrat Parti

0 1579 % 0.59
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 735 % 0.28
9

Vatan - Vatan Partisi

0 668 % 0.25
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 530 % 0.2
11

KP - Komünist Parti

0 455 % 0.17
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 393 % 0.15
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 388 % 0.15
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 353 % 0.13
15

Millet - Millet Partisi

0 190 % 0.07
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 160 % 0.06

Isparta Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SÜREYYA SADİ BİLGİÇSAİT YÜCEHAYDAR KEMAL KURTGÜLSÜM TUNÇBİLEK
CHP
İRFAN BAKIRİSA ÖNDER DİNÇTÜRKMUSTAFA CEYHANİZZET BEYDOĞAN
MHP
NURİ OKUTANAHMET ZİYA NUHOĞLUİBRAHİM YILDIRIMHAKAN DEMİRTAŞ
HDP
BAHADIR ÇOPURHAKAN EKİNÖMER KARTALFATMA SİBEL MELİK

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEMSİ CELALETTİN YOLCU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET AKSAKAL
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞÜKRÜ KAPLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İNCİGÜL ŞİMŞEK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi AYŞE TAŞÖREN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MURAT İŞLER
3 BBP - Büyük Birlik Partisi HANZELE ENES SEVER
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER KARAAĞAÇLI
1 DP - Demokrat Parti ERCAN TURAN
2 DP - Demokrat Parti HASAN SAYGICI
3 DP - Demokrat Parti DURMUŞ ALİ KARİP
4 DP - Demokrat Parti İLYAS KUMALAR
1 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ RIZA YILMAZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti BAYRAM İSTANBUL
3 DSP - Demokratik Sol Parti OSMAN ALPER KIZILTUĞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti KADIR UĞUR YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ
2 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER ÇAKMAK
3 DYP - Doğru Yol Partisi NERMİN ÜNAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi BAYRAM KARA
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ŞENAY BURKAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ÖNDER RAMAZAN SEYMEN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ÇETİN BİNGÖL
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KAMİL TOKAY
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYSUN EGİT
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İLKER DİGİLLİ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE KOÇ AKBİNA
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi UĞUR YILDIRIM
1 KP - Komünist Parti MEMNUNE SERPİL YAMAN
2 KP - Komünist Parti AYDEMİR SERTBARUT
3 KP - Komünist Parti DİREN ALANBAY
4 KP - Komünist Parti ÖZLEM ÖZDEMİR
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SEVGİ DEMİRAĞAÇ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SEVAL MUTLU
3 LDP - Liberal Demokrat Parti UĞUR MUTLU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti SEYİT ÇAKMAKCI
1 Millet - Millet Partisi OSMAN ERTUĞRUL
2 Millet - Millet Partisi OSMAN SOYDAL
3 Millet - Millet Partisi SEHER KARAARDIÇ
4 Millet - Millet Partisi MEHMET ZEKİ ÖZEN
1 SP - Saadet Partisi CEVAT GENÇAY
2 SP - Saadet Partisi KENAN BÜYÜKLEBLEBİ
3 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN YILDIZHAN
4 SP - Saadet Partisi İBRAHİM ATEŞ
1 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM PERÇİN
2 Vatan - Vatan Partisi TURAN CANITEZ
3 Vatan - Vatan Partisi AHMET ÇETİNKAYA
4 Vatan - Vatan Partisi MESUT ÖZLÜK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI