Toplam Sandık: 509
Açılan Sandık: 509
Kullanılan Oy: 138973
Geçerli Oy: 136605
Geçersiz Oy: 2368
Katılım: %88.42
Toplam Seçmen: 157177
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 115172 % 82.04
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

0 19128 % 13.63
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 2234 % 1.59
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2187 % 1.56
5

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 649 % 0.46
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 343 % 0.24
7

SP - Saadet Partisi

0 191 % 0.14
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 165 % 0.12
9

DYP - Doğru Yol Partisi

0 84 % 0.06
10

KP - Komünist Parti

0 84 % 0.06
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 39 % 0.03
12

Vatan - Vatan Partisi

0 38 % 0.03
13

DP - Demokrat Parti

0 29 % 0.02
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 26 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 14 % 0.01

Hakkari Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
SELMA IRMAKNİHAT AKDOĞANABDULLAH ZEYDAN
AKP
AHMET BUDAKMEHMET FIRATABDULMECİT TARHAN
CHP
ŞÜKRÜ ÇİVİMELEK ÇALLIGİYASETTİN KOÇ
MHP
MIKTAT KIRMITBARIŞ CENGİZBAYFATİH SÖKMEN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İBRAHİM KILIÇ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi UĞURCAN GÖKSEL
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA ÇELEBİ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi CENGİZ SANCAKTAR
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ABDULLAH DEĞER
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÜZEYİR AKTAN
1 DP - Demokrat Parti MÜCAHİT ÇALIK
2 DP - Demokrat Parti CEMİL CAN
3 DP - Demokrat Parti SAİT ÖZMÜŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti TURGUT ALTINOK
2 DSP - Demokratik Sol Parti ŞABAN TOPSAKAL
3 DSP - Demokratik Sol Parti BARIŞ KAPDAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi ESİN KARAMANOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi ADNAN ETE
3 DYP - Doğru Yol Partisi YELİZ KIVANÇ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ORHAN DAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ALİ ESEN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RAMAZAN SARI
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SİBEL OTAL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET KARABACAK
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KIVILCIM ÖZER
1 KP - Komünist Parti SEDA KENDİR GEMİCİ
2 KP - Komünist Parti BÜROL YILDIZ
3 KP - Komünist Parti SERMİN KIRIMLI
1 Millet - Millet Partisi ADIGÜZEL ERASLAN
2 Millet - Millet Partisi NECİP KOÇ
3 Millet - Millet Partisi MERYEM İNCE
1 SP - Saadet Partisi MEHMET ŞAKİR KADIOĞLU
2 SP - Saadet Partisi İLHAMİ UÇAN
3 SP - Saadet Partisi MEHMET CİHAN TERZİOĞLU
1 Vatan - Vatan Partisi YUSUF ARIKANOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi SAKİNE DURGUN
3 Vatan - Vatan Partisi VEYSEL KÖSEER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI