Toplam Sandık: 1767
Açılan Sandık: 1767
Kullanılan Oy: 440481
Geçerli Oy: 430028
Geçersiz Oy: 10453
Katılım: %88.94
Toplam Seçmen: 495254
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 278118 % 62.93
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 74562 % 16.87
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 72091 % 16.31
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4579 % 1.04
5

SP - Saadet Partisi

0 3437 % 0.78
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 3230 % 0.73
7

DP - Demokrat Parti

0 1631 % 0.37
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 904 % 0.2
9

KP - Komünist Parti

0 821 % 0.19
10

Vatan - Vatan Partisi

0 807 % 0.18
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 488 % 0.11
12

Millet - Millet Partisi

0 449 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 338 % 0.08
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 323 % 0.07
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 133 % 0.03

Afyon Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
VEYSEL EROĞLUALİ ÖZKAYAHATİCE DUDU ÖZKALMEHMET KOCACENGİZ SAĞLAM
MHP
MEHMET PARSAKKEMALETTİN YILMAZSELCEN KARAERUYGUR TEMİZERERTUĞRUL SEVİM
CHP
BURCU KÖKSALHATİCE GÖKBEKİR KASAPİSMAHAN NERGİZADNAN ÇELİK
HDP
MEHMET BAYRAKTARVEDA ÇELİKİSMAİL KAÇMAZCAVİDAN NİZAMOĞLUBİRGÜL İLDOĞAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET DEMİRER
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSA KOÇ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FEYZA GÜLTEKİN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi UĞUR PAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SIDIKA AKÇİN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET EFE
2 BBP - Büyük Birlik Partisi CEMİL ÇOKER
3 BBP - Büyük Birlik Partisi BERRİN SAYİT
4 BBP - Büyük Birlik Partisi SEYDİ AHMET ŞEN
5 BBP - Büyük Birlik Partisi SÜLEYMAN ÇAĞLAR
1 DP - Demokrat Parti İHSAN DİNÇAY DOĞAR
2 DP - Demokrat Parti SÜLEYMAN MANDAL
3 DP - Demokrat Parti ASUMAN UMUT
4 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN BAKIR
5 DP - Demokrat Parti ERDAL ÜNSOY
1 DSP - Demokratik Sol Parti ŞERAFETTİN ERDİNÇ ÖZDİL
2 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT KARANFİL
3 DSP - Demokratik Sol Parti TANER KUTLU
4 DSP - Demokratik Sol Parti MAHMUT BAYRAM
5 DSP - Demokratik Sol Parti ERHAN DEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi SADIK ÇİLOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi OĞUZ ERSÖZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi ŞAKİR MURAT AKSOY
4 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET KOCABAŞ
5 DYP - Doğru Yol Partisi YAVUZ KARAHASAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE ŞAHBAZ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÖKMEN ESGİN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SERDAL DOĞAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAKAN ÇELİK
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HATİCE KARA
1 KP - Komünist Parti DUYGU CANDAN GÜLER
2 KP - Komünist Parti DEMET TUTÇALI
3 KP - Komünist Parti SELDA AYDEMİR
4 KP - Komünist Parti UYDU BALCI
5 KP - Komünist Parti FATMA SİNEMCE
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ARİF YAVUZ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA GÖBEŞ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN VATANSEVER
4 LDP - Liberal Demokrat Parti SADIK UZ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti EMRAH AKTÜRK
1 Millet - Millet Partisi HİMMET KASAL
2 Millet - Millet Partisi ABDULLAH KİRAZ
3 Millet - Millet Partisi SEDAT YILDIRIM
4 Millet - Millet Partisi ABDULKADİR ÇAKIROĞLU
5 Millet - Millet Partisi HÜSEYİN AKÇAY
1 SP - Saadet Partisi SAFA ŞENEL
2 SP - Saadet Partisi YAŞAR KARAKAYA
3 SP - Saadet Partisi HALİT KUŞ
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA TAŞKAPI
5 SP - Saadet Partisi HASAN HÜSEYİN UĞURLU
1 Vatan - Vatan Partisi HALİL ŞAHİN
2 Vatan - Vatan Partisi ZİYA ÖZTÜRK
3 Vatan - Vatan Partisi ERDOĞAN ÖZKARA
4 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN KARANLIK
5 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH ÖZOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI