Toplam Sandık: 2000
Açılan Sandık: 2000
Kullanılan Oy: 547495
Geçerli Oy: 537997
Geçersiz Oy: 9498
Katılım: %88.78
Toplam Seçmen: 616657
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 239460 % 43.31
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 211268 % 38.21
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 69688 % 12.6
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 16598 % 3
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 4178 % 0.76
6

SP - Saadet Partisi

0 3884 % 0.7
7

Vatan - Vatan Partisi

0 1623 % 0.29
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1411 % 0.26
9

DP - Demokrat Parti

0 1290 % 0.23
10

DSP - Demokratik Sol Parti

0 704 % 0.13
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 689 % 0.12
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 600 % 0.11
13

KP - Komünist Parti

0 515 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 386 % 0.07
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 323 % 0.06
16

Millet - Millet Partisi

0 276 % 0.05

Eskişehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
NABİ AVCIHARUN KARACANEMİNE NUR GÜNAYYETKİN TETİKALİ DEMİRELYILMAZ ALTIN
CHP
GAYE USLUERUTKU ÇAKIRÖZERCEMAL OKAN YÜKSELMETİN TOMSUKERDAL ÇAKICIERERDAL CAFEROĞLU
MHP
RUHSAR DEMİRELMETİN NURULLAH SAZAKŞENEL ALTUNAHMET MUHAMMED HIZLANKEZBAN AKKAYATİMUR FARUK YATMAZ
HDP
IŞIK POLATNURETTİN ALDEMİRFATMA CURKASUAT TUNCERMEHMET LATİF ÇELEBİNERMİN KAYA

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NİHAT GÜNAYDIN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CELAL ÖZ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYŞE YEŞİLYURT
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMAL AKTAŞ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FELEKNAZ AKÇAEL
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TAYYİBE DEMET GÜRGENBURAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi İLYAS BURUNAK
2 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMAİL YURTTEPE
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MUAMMER GÖKTÜRK
4 BBP - Büyük Birlik Partisi KADİR KILINÇAL
5 BBP - Büyük Birlik Partisi SAİT SEZER
6 BBP - Büyük Birlik Partisi AKIN GÜNYÜZÜ
1 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN KAYA
2 DP - Demokrat Parti METİN EKER
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KAYA
4 DP - Demokrat Parti ABDULLAH LEBLEBİCİ
5 DP - Demokrat Parti ÖMER ACAR
6 DP - Demokrat Parti SEVAL GÖKKAYA
1 DSP - Demokratik Sol Parti DİLARA TAMBOVA
2 DSP - Demokratik Sol Parti KADEM KARAAĞAÇ
3 DSP - Demokratik Sol Parti HÜDAVER BEKLER
4 DSP - Demokratik Sol Parti ERTUĞRUL CANTÜRK
5 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET ŞAKTANLI
6 DSP - Demokratik Sol Parti NECDET YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET ERGÜNCE
2 DYP - Doğru Yol Partisi MERYEM SELEK
3 DYP - Doğru Yol Partisi MANSUR GÖKTAŞ
4 DYP - Doğru Yol Partisi NACİYE SİPAHİOĞLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZLEM ÖZTÜRK
6 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZGÜR DADİKAOĞLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERDAR KARAKOÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HATİCE DENİZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RABİA BEŞER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA KARAMAN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SIDDIK SUCU
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENNET ALPDOĞAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi REYCAN CANTAŞ ÇAKIR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜRSEL DEMİR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CELİL ÇEVİK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ AYAZ
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TALAT ÜNLÜ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TÜRKAN ÖZKULOĞLU
1 KP - Komünist Parti GAMZE ÖY TERZİ
2 KP - Komünist Parti OKTAY YOLSEVER
3 KP - Komünist Parti RIZA EMİR
4 KP - Komünist Parti HACER İNCEKULAK
5 KP - Komünist Parti ZELİHA ÖZKAN
6 KP - Komünist Parti ÖNDER ERGİNER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MUHTEREM SİVİŞ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖNDER ARTAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti TAYFUN ÖZDEMİR
4 LDP - Liberal Demokrat Parti KEMAL GÜNER POYRAZ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA ÖZKAN
6 LDP - Liberal Demokrat Parti DUYGU AKALIN
1 Millet - Millet Partisi ERTUĞRUL ŞAKAR
2 Millet - Millet Partisi CELALETTİN BAŞER
3 Millet - Millet Partisi OSMAN SÖĞÜT
4 Millet - Millet Partisi İBRAHİM ÇELİK
5 Millet - Millet Partisi SALİHA ÖZDEMİR
6 Millet - Millet Partisi SERAP DÖNGEL
1 SP - Saadet Partisi FESİH BİNGÖL
2 SP - Saadet Partisi NAZİF AYAZ
3 SP - Saadet Partisi MUHAMMET GÜNEY
4 SP - Saadet Partisi MUHAMMED ALİ KÖSE
5 SP - Saadet Partisi YASİN YENTÜRK
6 SP - Saadet Partisi MURAT KAVAK
1 Vatan - Vatan Partisi TEMEL ARAS
2 Vatan - Vatan Partisi AYŞE DUST
3 Vatan - Vatan Partisi RAİF EŞKİNAT
4 Vatan - Vatan Partisi DANİŞ SOYKAL
5 Vatan - Vatan Partisi YAVUZ MANSUR AKYOL
6 Vatan - Vatan Partisi AHMET KARATEPE
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI