Toplam Sandık: 1539
Açılan Sandık: 1539
Kullanılan Oy: 335072
Geçerli Oy: 328562
Geçersiz Oy: 6510
Katılım: %84.18
Toplam Seçmen: 398059
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 224542 % 66.5
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 44799 % 13.27
3

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 37725 % 11.17
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 21255 % 6.29
5

SP - Saadet Partisi

0 3888 % 1.15
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1943 % 0.58
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 762 % 0.23
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 735 % 0.22
9

KP - Komünist Parti

0 600 % 0.18
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 386 % 0.11
11

DP - Demokrat Parti

0 312 % 0.09
12

Vatan - Vatan Partisi

0 288 % 0.09
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 166 % 0.05
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 159 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 87 % 0.03

Elazığ Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
TAHİR ÖZTÜRKMETİN BULUTÖMER SERDAREJDER AÇIKKAPI
MHP
YAVUZ TEMİZERMESUT AKSANMEHMET KARACABEDRİ BORA ERTEM
HDP
ORHAN DEMİRBAĞSEYDALİ PÖRKLÜTÜRKAN BİNGÖLİBRAHİM BİNGÖL
CHP
FATİH GÜRSULFEVZİ ŞENGEZERYILBAY ÇELİKLALE AYDIN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BAYRAM KAVAK
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDUL CEMİL ÜNER
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLİZ DEMİRELLİ
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VAHDEDDİN ENGİN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA SELAMİ EKİCİ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ERDAL KITKIT
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ONUR AKBULUT
4 BBP - Büyük Birlik Partisi RAMAZAN BOZDUMAN
1 DP - Demokrat Parti MEHMET GÖKTÜRK
2 DP - Demokrat Parti GÜRKAN ÇOK
3 DP - Demokrat Parti MEHMET GÜNDÜZ
4 DP - Demokrat Parti TAYFUN KAHRAMAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti İLHAN BEKTAŞ
2 DSP - Demokratik Sol Parti ADİL DURDU
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEMET GÜRBÜZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti UFUK BAĞAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi ZAFER SİCİMOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi YUSUF BİÇER
3 DYP - Doğru Yol Partisi BİROL GÜRBÜZ
4 DYP - Doğru Yol Partisi MESUT DEVECİ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SİRACETTİN SARI
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KEMAL YILDIZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜRSEL KAYA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ORHAN BARSKANMAY
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SULTAN AKBİNA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İRFAN KAYA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi LEYLA KÜÇÜKALİ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSMAİL AYDOĞAN
1 KP - Komünist Parti ERKAN YÜCEL ARSLAN
2 KP - Komünist Parti İSMAİL ŞEN
3 KP - Komünist Parti NUR KADIOĞLU
4 KP - Komünist Parti SEDA GÜL
1 Millet - Millet Partisi TALİP KILINÇ
2 Millet - Millet Partisi HARUN ÖZEREN
3 Millet - Millet Partisi OSMAN BİÇER
4 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ORHAN ŞENTÜRK
1 SP - Saadet Partisi BEKİR KILIÇ
2 SP - Saadet Partisi İBRAHİM ÖCAL
3 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN ÖZKAN
4 SP - Saadet Partisi DURSUN GÖK
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET İZGİ
2 Vatan - Vatan Partisi HATİCE KARA
3 Vatan - Vatan Partisi İSMET SEVİM
4 Vatan - Vatan Partisi SUAT ÖZÇELİK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI