Toplam Sandık: 987
Açılan Sandık: 987
Kullanılan Oy: 265250
Geçerli Oy: 260909
Geçersiz Oy: 4341
Katılım: %87.05
Toplam Seçmen: 304720
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 150250 % 56.04
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 74206 % 27.68
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 28587 % 10.66
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 6815 % 2.54
5

SP - Saadet Partisi

0 1964 % 0.73
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1276 % 0.48
7

Vatan - Vatan Partisi

0 1262 % 0.47
8

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 859 % 0.32
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 740 % 0.28
10

DSP - Demokratik Sol Parti

0 556 % 0.21
11

DP - Demokrat Parti

0 537 % 0.2
12

KP - Komünist Parti

0 289 % 0.11
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 234 % 0.09
14

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 216 % 0.08
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 206 % 0.08
16

Millet - Millet Partisi

0 135 % 0.05

Edirne Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
OKAN GAYTANCIOĞLUERDİN BİRCANGÜRKAN GÜNESER
AKP
RAFET SEZENMUSTAFA MERCANFAHRETTİN SAVCU
MHP
GÜRSEL ŞİMŞEKHÜSEYİN ÜLKERNEHİR ÇAKAR
HDP
SEDAT ZIMBAHALİME DEMİRKAPUMEHMET ŞERİF ÖNER

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEDAT DÜBÜŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KADİR AKTACİR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLSÜN AYDIN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ARİF KÖROĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi GÖKHAN TÜZÜN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi FERHAT SEVAL
1 DP - Demokrat Parti DOĞAN YAKAR
2 DP - Demokrat Parti MÜNİR AYDIN
3 DP - Demokrat Parti YENER İŞBİLİR
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN DERTOP
2 DSP - Demokratik Sol Parti REMZİ IŞIKTAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti METİN YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET VECDİ TAMEROL
2 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT YILDIRIM
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAYATİ YAVUZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REŞAT BEHÇET
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE EKİNCİ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZEKAİ TEKER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BİRSEN ADEKA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET SÜTİÇEN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YELİZ ALAN
1 KP - Komünist Parti SİNAN KAHRAMA N
2 KP - Komünist Parti SERTER ZIMBA
3 KP - Komünist Parti MUAMMER ALAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti OLCAY KARAMAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ÜÇAY CABALAR
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜLYA KAYA BAYLAN
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA KOÇAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET ŞİRİN
3 Millet - Millet Partisi GÜLTEN OĞUZ
1 SP - Saadet Partisi ALİ ERHAN DEMİRKIRAN
2 SP - Saadet Partisi AYHAN ÖZKAN
3 SP - Saadet Partisi SEÇKİN ÖZTÜRK
1 Vatan - Vatan Partisi ŞÜKRÜ ÖZER
2 Vatan - Vatan Partisi CELİL LEVENT ÖZCAN
3 Vatan - Vatan Partisi FATMA MÜZEYYEN OKTAY
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI