Toplam Sandık: 3164
Açılan Sandık: 3164
Kullanılan Oy: 819677
Geçerli Oy: 788520
Geçersiz Oy: 31157
Katılım: %85.55
Toplam Seçmen: 958170
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

9 581007 % 71.7
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 180288 % 22.25
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 15548 % 1.92
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 6567 % 0.81
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2554 % 0.32
6

SP - Saadet Partisi

0 2183 % 0.27
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 2097 % 0.26
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1149 % 0.14
9

KP - Komünist Parti

0 652 % 0.08
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 416 % 0.05
11

Vatan - Vatan Partisi

0 276 % 0.03
12

DP - Demokrat Parti

0 234 % 0.03
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 219 % 0.03
14

Millet - Millet Partisi

0 175 % 0.02

Bağımsız Adaylar

SıraAdayOy AdetiOy Oranı
15

MEHMET SELİM ENSARİOĞLU

8617 % 1.06
15

SEYYİT HAŞIM

8321 % 1.03

Diyarbakır Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
İDRİS BALUKENNURSEL AYDOĞANNİMETULLAH ERDOĞMUŞFELEKNAS UCAALTAN TANÇAĞLAR DEMİRELZİYA PİRİMAM TAŞÇIERSİBEL YİĞİTALPEDİB BERKNESRİN HİLAL ŞANLI
AKP
MEHMET GALİP ENSARİOĞLUEBUBEKİR BALABDULLAH ATİKBERAN ÇELİKTAHSİN ARSLANNETİCE ARSLANŞAFAK YONTÜRKALAATTİN PARLAKMEHMET FATİH KAYHANAZİZ ALPER BİTENNEŞET ÖZDEN
CHP
NACİ SAPANHÜSEYİN CİHAN TAŞKIRANİLHAN BARANHAMİT FİDANNURDAN ERDİŞSERDAR KILIÇOĞLURECEP LEYGARAEMRAH ANLIASLI AÇIKGÖZMEHTAP ULUBAENGİN DAYANIK
MHP
MEHMET TEYAR KARAKOÇAYŞE ÖNENFEYZİ YİGİTKANAHMET KAYARECEP DONATÖMER BOZKAYAŞEYHMUS BİLİCİMEHMET İÇLİCELALETTİN YAYLAKKADİR YORULMAZSAİM KAYAALP

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEYHMUS ELÇİ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET KIVIK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EYYÜP ASLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜRSOY YILDIRIM
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İBRAHİM HAKAN ŞEKERCİGİL
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖZLEM BAKİ
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖZGÜR YASİN BARUTÇU
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH ELMACI
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HATİCE KÜBRA KILINÇ
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NACİYE KİRİŞ
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HÜSEYİN ÖZMEN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi EFENDİ ÖKSİZ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER RAMAZAN ÜNAL
3 BBP - Büyük Birlik Partisi SALİH KILIÇ
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ABDULMÜTALİP TALAY
5 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET YAĞIZ
6 BBP - Büyük Birlik Partisi KENAN ERMAN
7 BBP - Büyük Birlik Partisi ZEHRA DOĞAN
8 BBP - Büyük Birlik Partisi İBRAHİM TAMTÜRK
9 BBP - Büyük Birlik Partisi EKREM ASLAN
10 BBP - Büyük Birlik Partisi RAMAZAN DOĞAN
11 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA AKDAĞ
1 DP - Demokrat Parti NAİM AYDOĞAN
2 DP - Demokrat Parti ALİ ADNAN BARUT
3 DP - Demokrat Parti VİCDAN ÖZSOY
4 DP - Demokrat Parti VELAT ARİ
5 DP - Demokrat Parti METİN KORKMAZ
6 DP - Demokrat Parti SALAHATTİN SEVİNÇ
7 DP - Demokrat Parti SEYİT ALİ CAN
8 DP - Demokrat Parti MESUT KELEKCİO
9 DP - Demokrat Parti SELÇUK DEVECİ
10 DP - Demokrat Parti YÜKSEL ÖZLÜ
11 DP - Demokrat Parti FUAT KARAPINAR
1 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ ARTUN
2 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULVAHAP AYKAÇ
3 DSP - Demokratik Sol Parti YAHYA ADİK
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ÖZAY
5 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ YUSUF ERASLAN
6 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ ŞEYHOĞLU
7 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET EROĞLU
8 DSP - Demokratik Sol Parti HAFİZE YILDIRIM
9 DSP - Demokratik Sol Parti SELİM TÜRKOĞLU
10 DSP - Demokratik Sol Parti KADRİYE BULDU
11 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN TAŞKIN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FEHMİ DEMİR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMETŞAH EREN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HATİCE TÜNAR
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BERİN EREN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi VASIF KAHRAMAN
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA VURAL
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ENSARİ EMER
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RAMAZAN DURUK
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SÜREYYA YILMAZ
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEMİL ARAS
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SİDAR ALABAY
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ROJDA KALKAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURMUŞ PALA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DEĞER YILDIZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FİLİZ KARACA
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET KUŞCU
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ALİ KIRAN
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi UMUT ÖZ
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OSMAN ERCAN
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SEVİM AYGÖREN
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DENİZ ÖZAYDIN
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CİHAN CANDAN
1 KP - Komünist Parti RUKİYE BARAN
2 KP - Komünist Parti ZÜHAL KURT
3 KP - Komünist Parti MESUT BAYRAM
4 KP - Komünist Parti PINAR KILINÇ
5 KP - Komünist Parti ŞEHNAZ BAYDAR
6 KP - Komünist Parti MEDİNE ÖZKAN
7 KP - Komünist Parti DEMET KÜREKCİ
8 KP - Komünist Parti TAHSİN SORKUN
9 KP - Komünist Parti KADİR KOÇ
10 KP - Komünist Parti TACİM MANAP
11 KP - Komünist Parti COŞKUN ÜÇÜNCÜ
1 Millet - Millet Partisi HİLMİ MUŞTU
2 Millet - Millet Partisi SİNAN İNCETAŞ
3 Millet - Millet Partisi İHSAN UYGUN
4 Millet - Millet Partisi AHMET ÖZSARI
5 Millet - Millet Partisi ZEKERİYA ÖZENLİ
6 Millet - Millet Partisi RAMAZAN GÜLER
7 Millet - Millet Partisi KADİR ÇETİN
8 Millet - Millet Partisi HALİL ÖZCAN
9 Millet - Millet Partisi İSMAİL HAKKI SAĞLAM
10 Millet - Millet Partisi ŞABAN AYDINLI
11 Millet - Millet Partisi GÜLNAZ KÜÇÜKGÜZEL
1 SP - Saadet Partisi FESİH BOZAN
2 SP - Saadet Partisi MAHMUT ALTUN
3 SP - Saadet Partisi MUHAMMET MUHYETTİN KAYAN
4 SP - Saadet Partisi SAİT TUTUŞ
5 SP - Saadet Partisi YUNUS YILDIRIM
6 SP - Saadet Partisi MEHMET REŞİT ERTEKİN
7 SP - Saadet Partisi YUSUF YILDIRIM
8 SP - Saadet Partisi FESİH ATAŞ
9 SP - Saadet Partisi ABDÜLAZİZ ŞAM
10 SP - Saadet Partisi FAHRİ KIZILEL
11 SP - Saadet Partisi RAMAZAN ÇAKAR
1 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA PAMUKOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi ŞAHİN ÖZTEKİN
3 Vatan - Vatan Partisi EDVAN KENGİL
4 Vatan - Vatan Partisi GÖNÜL GÜÇLÜ YURTÇİÇEK
5 Vatan - Vatan Partisi MÜZEYYEN MIHALİOĞLU
6 Vatan - Vatan Partisi SANİYE ÜSTÜNDAĞ
7 Vatan - Vatan Partisi GAZİ ŞİMŞEK
8 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA ODABAŞI
9 Vatan - Vatan Partisi SİBEL KOÇ GÜVEN
10 Vatan - Vatan Partisi ALİ YAĞRI
11 Vatan - Vatan Partisi ETHEM ÜLEN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI