Toplam Sandık: 1393
Açılan Sandık: 1393
Kullanılan Oy: 324111
Geçerli Oy: 319192
Geçersiz Oy: 4919
Katılım: %84.97
Toplam Seçmen: 381428
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 226547 % 69.06
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 46972 % 14.32
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 37279 % 11.36
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 10117 % 3.08
5

SP - Saadet Partisi

0 2090 % 0.64
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1966 % 0.6
7

KP - Komünist Parti

0 789 % 0.24
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 651 % 0.2
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 428 % 0.13
10

Vatan - Vatan Partisi

0 309 % 0.09
11

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 212 % 0.06
12

DP - Demokrat Parti

0 196 % 0.06
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 157 % 0.05
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 124 % 0.04
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 97 % 0.03
16

Millet - Millet Partisi

0 95 % 0.03

Adıyaman Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
AHMET AYDINADNAN BOYNUKARAİBRAHİM HALİL FIRATSALİH FIRATYAKUP TAŞ
HDP
BEHÇET YILDIRIMKEMAL BÜLBÜLMAHMUT ÖZDEMİRAYTEN YILMAZBİRSEN TUNÇ
CHP
SIDDIK ŞAHİNFATMA ULUBEYDENİZ ÇAKMAKMUSTAFA HAKKAN KILINÇZEYNEP SAYA
MHP
MEHMET CANPOLATBEKİR ÇİÇEKHÜSEYİN TARIK ARDARİFAAT ERDEMHAYRİYE KUŞTEPE

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA DOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SERPİL HANBAY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEVGİ MÜRVET ARSLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEMA EKŞİ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEVDA AKGEMCİ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA UNUTURUM
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET SARAY
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER YELBOĞA
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ADEM AÇIKGÖZ
5 BBP - Büyük Birlik Partisi ABDURRAHİM ÖZELÇİ
1 DP - Demokrat Parti AHMET ÇİFÇİ
2 DP - Demokrat Parti RAĞİBE YAĞDİ
3 DP - Demokrat Parti CELAL ULU
4 DP - Demokrat Parti MÜKERREM OCAKOĞLU
5 DP - Demokrat Parti ALİ YILMAZ
1 DSP - Demokratik Sol Parti ZEKİ BOYRAZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti ÜZEYİR YILDIRIM
3 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM DURMAZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti UĞUR BİLİR
5 DSP - Demokratik Sol Parti BÜLENT SARMAK
1 DYP - Doğru Yol Partisi MUSA BAYRAK
2 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET GÖZÜKARA
3 DYP - Doğru Yol Partisi PELİN TANRIVERDİ
4 DYP - Doğru Yol Partisi SELVER ÖĞÜNÇ
5 DYP - Doğru Yol Partisi ÖMER ATLI
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALİ ARSLAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALİ TETİK
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HASAN GÖÇER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi VAKKAS GEZER
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HABEŞ GÖÇER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EBRU GÖKSAL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ KILIÇ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALAATTİN ALP
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERKAN SARIOĞLU
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DÖNDÜ AYNA
1 KP - Komünist Parti METİN TÜLÜ
2 KP - Komünist Parti KENAN KUYUCU
3 KP - Komünist Parti ALİ ÜŞÜMEZGEZER
4 KP - Komünist Parti YÜCEL CANDAN
5 KP - Komünist Parti MEHMET SÜPHAN TUNA
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN DEMİR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET TUNALI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti NESLİHAN SANDIKÇI
4 LDP - Liberal Demokrat Parti DİLEK DÜLGAR
5 LDP - Liberal Demokrat Parti MERAL ÇİLECİ
1 Millet - Millet Partisi YUSUF COŞKUN
2 Millet - Millet Partisi MUSTAFA BERKKAYA
3 Millet - Millet Partisi MEHMET KARAKAYA
4 Millet - Millet Partisi HACİ KUBİLAY
5 Millet - Millet Partisi İBRAHİM HALİL EMRULLAH
1 SP - Saadet Partisi MEHMET FATİH ÇİÇEK
2 SP - Saadet Partisi RAMAZAN ÖZBEY
3 SP - Saadet Partisi İSHAK YILMAZ
4 SP - Saadet Partisi İSMAİL KÜÇÜKASLAN
5 SP - Saadet Partisi MUHAMMED KORKMAZ
1 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA KABARCIK
2 Vatan - Vatan Partisi AHMET SERKAN ÇELİKTEN
3 Vatan - Vatan Partisi SÜLEYMAN YURTSEVER
4 Vatan - Vatan Partisi MEMET YILMAZ
5 Vatan - Vatan Partisi ARİF DOĞAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI