Toplam Sandık: 1688
Açılan Sandık: 1688
Kullanılan Oy: 343065
Geçerli Oy: 336906
Geçersiz Oy: 6159
Katılım: %88.93
Toplam Seçmen: 385788
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 211886 % 61.2
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 76262 % 22.03
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 42460 % 12.26
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 6809 % 1.97
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2208 % 0.64
6

SP - Saadet Partisi

0 1947 % 0.56
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1109 % 0.32
8

KP - Komünist Parti

0 788 % 0.23
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 649 % 0.19
10

Vatan - Vatan Partisi

0 638 % 0.18
11

DP - Demokrat Parti

0 511 % 0.15
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 315 % 0.09
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 224 % 0.06
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 168 % 0.05
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 141 % 0.04
16

Millet - Millet Partisi

0 118 % 0.03

Çorum Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SALİM USLUAHMET SAMİ CEYLANLÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURTBEKİR HORUZ
CHP
TUFAN KÖSEMUHARREM BOZDOĞANDİNÇER SOLMAZSAİM TOPGÜL
MHP
VAHİT DOĞANAYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİFATİH ÖZCANMUHSİN KOCASARAÇ
HDP
ŞEREF KARATAŞMELİHA ÜŞÜDÜRÜMİT KÜÇÜKBAYATLILIHASİBE BEYAZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA PAK
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN HÜSEYİN AFŞAR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH ŞAHİN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ÖZTÜRK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi NİHAT ARGUT
2 BBP - Büyük Birlik Partisi FATİH ÜNSAL
3 BBP - Büyük Birlik Partisi YUSUF YILDIZ
4 BBP - Büyük Birlik Partisi HALİL TOPŞAHİN
1 DP - Demokrat Parti ŞABAN SİYAKUŞ
2 DP - Demokrat Parti KADİR ÖZTÜRK
3 DP - Demokrat Parti SEVİM GİRGİN
4 DP - Demokrat Parti İSKENDER ÖNER
1 DSP - Demokratik Sol Parti EJDER ONURSAL
2 DSP - Demokratik Sol Parti RECEP KESER
3 DSP - Demokratik Sol Parti TARIK KOÇ
4 DSP - Demokratik Sol Parti MEVLÜT OCAK
1 DYP - Doğru Yol Partisi YILDIRIM ÇABUK
2 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA UYGUR
3 DYP - Doğru Yol Partisi SİBEL KARA
4 DYP - Doğru Yol Partisi YELİZ ÖZCAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMURE TEMEL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BURHAN ÇINAR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET TOKACI
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HASAN KERPİÇ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi REYHAN CANTAŞ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAYRAM TURAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLAY ERDEM
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FAHRETTİN TEK
1 KP - Komünist Parti ÖZGÜR SARI
2 KP - Komünist Parti İSMAİL GÜMÜŞSOY
3 KP - Komünist Parti DİDEM KUL
4 KP - Komünist Parti TUMUR KOÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN ESER
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MELİKE AYDIN MEŞELİ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SEYNUR TUNAKAN
4 LDP - Liberal Demokrat Parti İBRAHİM TOKAT
1 Millet - Millet Partisi ADNAN FARUK ŞAHİN
2 Millet - Millet Partisi MEHMET DAMAR
3 Millet - Millet Partisi NECDET ZORLUTUNA
4 Millet - Millet Partisi SELMA ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi ADNAN CIDIK
2 SP - Saadet Partisi MEHMET DURMAZ
3 SP - Saadet Partisi BAKİ ERGÜN
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA BULUT
1 Vatan - Vatan Partisi MURAT BURHANOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi ESENGÜL DEMİRKAZIK
3 Vatan - Vatan Partisi KEMAL BÖREKÇİ
4 Vatan - Vatan Partisi VOLKAN GÜNTÜRKÜN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI