Toplam Sandık: 672
Açılan Sandık: 672
Kullanılan Oy: 110915
Geçerli Oy: 108274
Geçersiz Oy: 2641
Katılım: %85.33
Toplam Seçmen: 129980
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 76788 % 69.01
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 23859 % 21.44
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 6818 % 6.13
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 982 % 0.88
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 956 % 0.86
6

SP - Saadet Partisi

0 727 % 0.65
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 252 % 0.23
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 172 % 0.15
9

DP - Demokrat Parti

0 159 % 0.14
10

KP - Komünist Parti

0 136 % 0.12
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 127 % 0.11
12

Vatan - Vatan Partisi

0 102 % 0.09
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 55 % 0.05
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 52 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 47 % 0.04
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 40 % 0.04

Çankırı Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLUHÜSEYİN FİLİZ
MHP
KADİR ŞEKERCİHÜSEYİN YAKAR
CHP
MURAT BERAT ATALAYNERMİN AYDINLI
HDP
SELVİNAZ GÖÇMEZHÜSEYİN KARAKAŞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA KÖROĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET DEMİREL
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MURAT ÇİFTCİ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi HASAN ERÇELEN
1 DP - Demokrat Parti RIZA SERKAN BAYLAN
2 DP - Demokrat Parti TEKANT ÖZALP
1 DSP - Demokratik Sol Parti NAMIK KAYA
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUTLU KEMERHAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi GANİ DANACI
2 DYP - Doğru Yol Partisi ESER ÖZAÇIKGÖZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENNET SEVİNÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET DAĞTEKİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BURCU ARİNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CENGİZ ATİK
1 KP - Komünist Parti HAMZA FIRAT KULA
2 KP - Komünist Parti NESLİHAN ŞEN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDEM CECELİ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ERHAN ERCAN
1 Millet - Millet Partisi YUSUF ELMALI
2 Millet - Millet Partisi YILMAZ KARAŞAHİN
1 SP - Saadet Partisi ÖMER UZUN
2 SP - Saadet Partisi MUSTAFA ÇULHA
1 Vatan - Vatan Partisi ORHAN TOKAR
2 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ÇOBANOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI