Toplam Sandık: 1458
Açılan Sandık: 1458
Kullanılan Oy: 346620
Geçerli Oy: 341086
Geçersiz Oy: 5534
Katılım: %89.2
Toplam Seçmen: 388593
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 140912 % 40.2
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 136478 % 38.93
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 53877 % 15.37
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8805 % 2.51
5

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1711 % 0.49
6

SP - Saadet Partisi

0 1518 % 0.43
7

Vatan - Vatan Partisi

0 1515 % 0.43
8

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1510 % 0.43
9

DP - Demokrat Parti

0 1274 % 0.36
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 797 % 0.23
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 506 % 0.14
12

KP - Komünist Parti

0 478 % 0.14
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 417 % 0.12
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 295 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 229 % 0.07
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 207 % 0.06

Çanakkale Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
BÜLENT TURANAYHAN GİDERJÜLİDE İSKENDEROĞLUMEHMET ÖZKURNAZ
CHP
MUHARREM ERKEKBÜLENT ÖZMETİN ÜMİT URALADİL CAN
MHP
İBRAHİM KÜRŞAT TUNAHATİCE KORKMAZMUSTAFA DOĞANMEHMET VEHBİ TAYYAR
HDP
ÖZLEM ERGUN AÇANALÖMER FARUK KIRNIÇADİLE YALÇINSİNAN EKİNCİ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİN KURT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAN CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEHABETTİN KISA
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NECATİ ACAR
1 BBP - Büyük Birlik Partisi CEM HAKAN ŞALCİ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi YAŞAR ÇINAR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER ÇETİN
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MUHLİS ÇELİKOĞLU
1 DP - Demokrat Parti CELİL KAYA
2 DP - Demokrat Parti NAİL BABACAN
3 DP - Demokrat Parti METİN BOLAK
4 DP - Demokrat Parti BEYTULLAH YAVAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti UFUK CANKAYA
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜRLER ÇETİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDENİZ TAŞOVA
4 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ AYDEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi KEMAL ABDULLAHOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi HÜSEYİN DİNMEZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi DİĞDEM ÖZGÜR ERDAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi ZEHRA YILMAZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SULTAN SÖYLEMEZ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OKTAY DUMLU
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUHAMMET ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RESUL KIZILDAĞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEDİNE GENÇER
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RIDVAN ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ESER ÇINAR
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KADİR ÖZAYDIN
1 KP - Komünist Parti BERNA ERSOY
2 KP - Komünist Parti MERT ÇELİKBİLEK
3 KP - Komünist Parti ÖZCAN ONGUR
4 KP - Komünist Parti DURAN KAPLAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN DOĞRU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti AHMET DENİZERİ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti OKTAY BUZCU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti AYDIN DAL
1 Millet - Millet Partisi BİLAL AYDIN
2 Millet - Millet Partisi HALUK BİLGİN
3 Millet - Millet Partisi AHMET KAHYA
4 Millet - Millet Partisi REFİK YOLCU
1 SP - Saadet Partisi ŞABAN SARI
2 SP - Saadet Partisi ALİ ALGÜL
3 SP - Saadet Partisi GÜNGÖR KARA
4 SP - Saadet Partisi YUSUF HURŞİTOĞULLARI
1 Vatan - Vatan Partisi LEVENT KURŞUN
2 Vatan - Vatan Partisi CANDAN KOZANLI
3 Vatan - Vatan Partisi NECMİ KORKMAZ
4 Vatan - Vatan Partisi TÜLAY MESTCİ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI