Toplam Sandık: 688
Açılan Sandık: 688
Kullanılan Oy: 170068
Geçerli Oy: 166620
Geçersiz Oy: 3448
Katılım: %88.91
Toplam Seçmen: 191274
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 86969 % 50.79
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 42716 % 24.95
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 33362 % 19.48
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2044 % 1.19
5

SP - Saadet Partisi

0 1812 % 1.06
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1083 % 0.63
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 668 % 0.39
8

DP - Demokrat Parti

0 538 % 0.31
9

Vatan - Vatan Partisi

0 497 % 0.29
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 426 % 0.25
11

DSP - Demokratik Sol Parti

0 256 % 0.15
12

KP - Komünist Parti

0 232 % 0.14
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 218 % 0.13
14

Millet - Millet Partisi

0 158 % 0.09
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 153 % 0.09
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 100 % 0.06

Burdur Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
BAYRAM ÖZÇELİKREŞAT PETEKKAMİL ÖZCAN
CHP
MEHMET GÖKERKADİR KOÇOKAN KURD
MHP
ALPARSLAN AHMET DURSUNYILMAZ TUNÇHASAN UÇAR
HDP
CELAL ÇİÇEKBETÜL TAYLANHALİL ÇAY

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMAL KAPLAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FETHİ BAYRAM YOLCU
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NEJLA YILMAZ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET FİŞEKCİ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MUHAMMET TAŞKIN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi HAVVA ERCAN
1 DP - Demokrat Parti SIDIKA ÜMİT KABAŞ
2 DP - Demokrat Parti ERGÜN YILDIRIM
3 DP - Demokrat Parti YILMAZ ÖZAT
1 DSP - Demokratik Sol Parti TEOMAN TOYMAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti ALAETTİN KAYA
3 DSP - Demokratik Sol Parti CAFER CEYLAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi KADİR KIRAK
2 DYP - Doğru Yol Partisi EŞREF GÜLSEVER
3 DYP - Doğru Yol Partisi MAHMUT DOĞAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİNE GÜRKAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ŞABAN AKÇAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HALİL ÜNAL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SONGÜL ŞİMŞEK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ŞAKİR ÇINAR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYŞEN AŞIK
1 KP - Komünist Parti MEHMET BOZKURT
2 KP - Komünist Parti KUTLU OZAN AKALIN
3 KP - Komünist Parti HALİL SEVİM
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ALP PAMİR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ IŞIK
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SAVAŞ ALBAYRAK
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM ÖZEV
2 Millet - Millet Partisi KAMİL ŞENTÜRK
3 Millet - Millet Partisi HAKKI GENÇÖZ
1 SP - Saadet Partisi MUSTAFA DÜZGÜN
2 SP - Saadet Partisi ABDURRAHMAN TURAN
3 SP - Saadet Partisi MEHMET ATİLE
1 Vatan - Vatan Partisi LEVENT ERSÖZ
2 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM KILINÇ
3 Vatan - Vatan Partisi SEÇİM ÇAKMAK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI