Toplam Sandık: 807
Açılan Sandık: 807
Kullanılan Oy: 157883
Geçerli Oy: 148474
Geçersiz Oy: 9409
Katılım: %83.01
Toplam Seçmen: 190205
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 74819 % 49.03
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 67355 % 44.14
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 4464 % 2.93
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 3173 % 2.08
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 851 % 0.56
6

SP - Saadet Partisi

0 698 % 0.46
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 390 % 0.26
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 220 % 0.14
9

KP - Komünist Parti

0 153 % 0.1
10

DP - Demokrat Parti

0 102 % 0.07
11

Vatan - Vatan Partisi

0 86 % 0.06
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 79 % 0.05
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 71 % 0.05
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 65 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 53 % 0.03

Bitlis Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
MİZGİN IRGATMAHMUT CELADET GAYDALIHABİP YEŞİLTEPE
AKP
VEDAT DEMİRÖZMEHMET ZEKİ PEKERAHMET ÇELİK
CHP
VEYSİ UYANIKMUSTAFA KEMAL ÇİÇEKİSMAİL NACAR
MHP
GÖKÇE ZENCİRFAİK ERMURAT AÇAR

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KARAGÖZ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİH KIVIK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EBRU AYDIN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ZEYDİN GÜZELTAŞ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi BÜLENT ASLANHAN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi KURTULUŞ KAZAK
1 DP - Demokrat Parti AYŞE SEMA YILMAZ
2 DP - Demokrat Parti ŞÜKRÜ ÇOBAN
3 DP - Demokrat Parti İSMAİL YÜCESOY
1 DSP - Demokratik Sol Parti ORHAN YEŞİLYURT
2 DSP - Demokratik Sol Parti ORHAN ERTEN
3 DSP - Demokratik Sol Parti DEVRİM SARI
1 DYP - Doğru Yol Partisi KALENDER KILIÇ
2 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN ÇOBAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi İSMAİL UĞURLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSA ESKİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEHER ÖLÇER
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MİRAS TAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZELİHA TUNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FİKRET CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BEKTAŞ GENÇER
1 KP - Komünist Parti HASRET ÜLGER
2 KP - Komünist Parti İLKNUR GÜNEŞ
3 KP - Komünist Parti GÜLTEN BİLEN
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM HALİL SİPAHİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET SAPMAZ
3 Millet - Millet Partisi ARİFE ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi RESUL DENİZ
2 SP - Saadet Partisi ABUZER TURHAN
3 SP - Saadet Partisi KADİR ÖZTONGA
1 Vatan - Vatan Partisi MURAT DEREŞ
2 Vatan - Vatan Partisi İHSAN YENİGELEN
3 Vatan - Vatan Partisi HAZİM CEM ERİŞTİRENOĞLU
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI