Toplam Sandık: 712
Açılan Sandık: 712
Kullanılan Oy: 132678
Geçerli Oy: 128231
Geçersiz Oy: 4447
Katılım: %77.52
Toplam Seçmen: 171159
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 84297 % 63.97
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 39093 % 29.67
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2486 % 1.89
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 2400 % 1.82
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1386 % 1.05
6

SP - Saadet Partisi

0 836 % 0.63
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 382 % 0.29
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 305 % 0.23
9

KP - Komünist Parti

0 178 % 0.14
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 90 % 0.07
11

Vatan - Vatan Partisi

0 84 % 0.06
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 74 % 0.06
13

DP - Demokrat Parti

0 64 % 0.05
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 63 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 40 % 0.03

Bingöl Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
CEVDET YILMAZENVER FEHMİOĞLUYUSUF COŞKUN
HDP
HİŞYAR ÖZSOYMAHMUT DEMİRELHATİCE KAVRAN
MHP
OSMAN BEYAZTAŞRAĞIP TÜMENİBRAHİM BARAN
CHP
KAZIM ALINAKKEMAL SATICIHÜSEYİN NEGÜZEL

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH OĞUZHAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİH ASLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BÜLTEN MUTLUAY
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MUAMMER ÇOLAKOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi HASAN ARIKİZ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi YÜKSEL DAĞ
1 DP - Demokrat Parti HÜLYA LÜLECİ
2 DP - Demokrat Parti FAHRİ TEKİN
3 DP - Demokrat Parti ALİ DEDE KOZAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULKERİM ÖZDEMİR
2 DSP - Demokratik Sol Parti ÜMİT AYHAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN KADIOĞLU
1 DYP - Doğru Yol Partisi FAKIRULLAH FIRAT
2 DYP - Doğru Yol Partisi KADRİYE AY
3 DYP - Doğru Yol Partisi MÜZEYYEN ÇİÇEK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ZEKİ SARI
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RESUL ALINAK
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ONUR BAYRAM
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ESRA ATAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN YUVA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜNYAMİN YILDIZ
1 KP - Komünist Parti AYŞE RAHŞAN BALABAN
2 KP - Komünist Parti ERDEM BEKDAŞ
3 KP - Komünist Parti ARDA SARIOĞLU
1 Millet - Millet Partisi AYKUT KARAÇAY
2 Millet - Millet Partisi HALİL KARASU
3 Millet - Millet Partisi SAFİYE ÇATAL
1 SP - Saadet Partisi SÜLEYMAN AYTUNÇ
2 SP - Saadet Partisi ABDULKADİR BEKTAŞ
3 SP - Saadet Partisi MEHDİ ARMAĞAN
1 Vatan - Vatan Partisi ÖMER BAKAL
2 Vatan - Vatan Partisi KADİR MUM
3 Vatan - Vatan Partisi KAZİP KOYUN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI