Toplam Sandık: 620
Açılan Sandık: 620
Kullanılan Oy: 135724
Geçerli Oy: 132256
Geçersiz Oy: 3468
Katılım: %91.12
Toplam Seçmen: 148954
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 63351 % 46.61
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 45363 % 33.38
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 18810 % 13.84
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3894 % 2.86
5

SP - Saadet Partisi

0 1221 % 0.9
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1002 % 0.74
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 518 % 0.38
8

Vatan - Vatan Partisi

0 396 % 0.29
9

DP - Demokrat Parti

0 365 % 0.27
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 273 % 0.2
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 171 % 0.13
12

KP - Komünist Parti

0 151 % 0.11
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 129 % 0.09
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 99 % 0.07
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 97 % 0.07
16

Millet - Millet Partisi

0 79 % 0.06

Bilecik Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
HALİL ELDEMİRRAMAZAN KURTULMUŞ
CHP
YAŞAR TÜZÜNHÜSEYİN ELMAS
MHP
AHMET MURAT KÖFTECİOĞLUAHMET İŞLEK
HDP
PERİHAN KARAKOÇÖMER EGE

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİN HASTÜRK
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYLA ATLILAR
1 BBP - Büyük Birlik Partisi METİN KAMBER
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA İBİŞ
1 DP - Demokrat Parti MUSTAFA SARI
2 DP - Demokrat Parti EMİN ULUYOL
1 DSP - Demokratik Sol Parti YAKUP KALMUK
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLDANE ABAY
1 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER TAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi HÜMEYRA ÇİÇEK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EREN ÖZTÜRK
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SELAHAT EKİNCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MERYEM KARADUMAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NARİN BAYRAM
1 KP - Komünist Parti ÇİĞDEM KARAPINAR
2 KP - Komünist Parti YASİN YILMAZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti BARIŞ TOKAY
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT TAYLAN
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA FERİT EDİBALİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMED EMİN ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi MEVLÜT ÖZDEMİR
2 SP - Saadet Partisi NUREDDİN ŞİRİN
1 Vatan - Vatan Partisi FERİDUN AYNUR
2 Vatan - Vatan Partisi HASAN ÖZKAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI