Toplam Sandık: 4903
Açılan Sandık: 4903
Kullanılan Oy: 1473586
Geçerli Oy: 1456067
Geçersiz Oy: 17519
Katılım: %89.49
Toplam Seçmen: 1646607
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

8 829290 % 55.42
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

4 374993 % 25.06
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 207840 % 13.89
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 51625 % 3.45
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 11947 % 0.8
6

SP - Saadet Partisi

0 6772 % 0.45
7

Vatan - Vatan Partisi

0 3455 % 0.23
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 2126 % 0.14
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1709 % 0.11
10

KP - Komünist Parti

0 1555 % 0.1
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1508 % 0.1
12

DP - Demokrat Parti

0 1237 % 0.08
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 783 % 0.05
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 599 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 551 % 0.04
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 390 % 0.03

Ankara-2 Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
CEMİL ÇİÇEKYILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞEMRULLAH İŞLERAHMET İYİMAYALÜTFİYE SELVA ÇAMVEDAT BİLGİNAYDIN ÜNALNEVZAT CEYLANAYHAN YILMAZMAHMUT SAMİ MALLIAHMET BABAMURAT YILDIRIMNESLİHAN CENKMEHMET AKİF KALAYCI
CHP
ŞENAL SARIHANMURAT EMİRAHMET HALUK KOÇNİHAT YEŞİLALİRIZA ERBAYCELALETTİN KOÇSEMRA DİNÇERBARIŞ OZAN VURALALİ YILMAZSELMA ERGENABİDİN ŞAHİNEMRE AYDINFARUK DEMİREROL BEKTAŞ
MHP
ŞEFKAT ÇETİNMUSTAFA MİTYAŞAR YILDIRIMENDER ETHEM ATAYALPASLAN SUCUNECMETTİN KARAKUŞTUNCAY TEKAYRUBİL GÖKDEMİRİSMAİL ERÇELEBİİBRAHİM DOĞANOĞUZHAN KARAMUSA AYANMEHMET YİĞİTZEKİ DURMAZ
HDP
MUSTAFA SARISÜLÜKSONGÜL EROL ABDİLTAYLAND ALTÜNAYAYFER BALIKCIABDULLAH KOÇİSMET YALÇINKAYAFİRDEVS KANTARKAMBER ATAŞHATİCE ÇEVİKTACİRE BAKTAŞABDULKANİ TATLISUNURSEL ARAS KARAKAYAKUBİLAY AKMANMÜŞERREF GEÇER

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH TERZİ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NURİ KAPLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖNDER ÇOLAK
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN GÖKSEL
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET BURAK GÜVEN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MİNE SIDIKA KERMALLİ
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖMER ENDER ÖZÇELİK
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BAYRAM GÜZEL
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İLHAN GÜLTEKİN
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AŞUR ÖZER
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SERMİN SÖZÜNDEN DÖNMEZ
12 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÜZEYİR GÖKTAŞ
13 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SALİH TÜRKAY
14 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÜNAL TUNÇAY
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA DESTİCİ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi HAKKI ÖZNUR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi HAŞİM YANAR
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET TÜRKSOYU
5 BBP - Büyük Birlik Partisi ZÜBEYDE KARABULUT
6 BBP - Büyük Birlik Partisi GÖKHAN TEZCAN
7 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMET YİĞİT
8 BBP - Büyük Birlik Partisi CİHAN ÖKDEN
9 BBP - Büyük Birlik Partisi DURSUN VAROL
10 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA GÜLER
11 BBP - Büyük Birlik Partisi AYLA ŞAN
12 BBP - Büyük Birlik Partisi YASİN ŞEN
13 BBP - Büyük Birlik Partisi SERKAN SASA
14 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMAİL TUNÇAY
1 DP - Demokrat Parti MEHMET ÖZDEMİR
2 DP - Demokrat Parti SELAMİ GENEL
3 DP - Demokrat Parti NİHAT YILMAZ
4 DP - Demokrat Parti DOĞAN KİPER ULUSOY
5 DP - Demokrat Parti İRFAN KAMA
6 DP - Demokrat Parti GÜRCAN ŞEVKİ ŞEKER
7 DP - Demokrat Parti ALİ ULU
8 DP - Demokrat Parti FATMA ŞÜKRAN GÜMÜŞ
9 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KAPTAN
10 DP - Demokrat Parti BUĞRAHAN GÜNALP
11 DP - Demokrat Parti DENİZ KIZILTAŞ
12 DP - Demokrat Parti İBRAHİM KALEÖZÜ
13 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN DEMİRCİOĞLU
14 DP - Demokrat Parti AYNUR BARUT
1 DSP - Demokratik Sol Parti MÜZEYYEN OKUR
2 DSP - Demokratik Sol Parti HİKMET AYDEMİR
3 DSP - Demokratik Sol Parti GÜNAY ALÇIĞIR
4 DSP - Demokratik Sol Parti NURSEL KIZILIRMAK
5 DSP - Demokratik Sol Parti TUĞÇE TEKÇE
6 DSP - Demokratik Sol Parti EREN KILIÇ
7 DSP - Demokratik Sol Parti NAİL SERDAR
8 DSP - Demokratik Sol Parti EMİN DEMİR
9 DSP - Demokratik Sol Parti MÜZEYYEN DEMİRKAYA
10 DSP - Demokratik Sol Parti HACI KEMAL KOÇER
11 DSP - Demokratik Sol Parti YÜKSEL CEBE
12 DSP - Demokratik Sol Parti SEYLA UYDAN
13 DSP - Demokratik Sol Parti SEMA ATMACA
14 DSP - Demokratik Sol Parti EHTER SUİÇMEZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi HASAN YILDIRIM
2 DYP - Doğru Yol Partisi YAVUZ GÜLECEK
3 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET FEYZİ KEREM ERAĞAN
4 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA TAŞAN
5 DYP - Doğru Yol Partisi LEVENT ERENKUL
6 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET CEMİL KÜÇÜK
7 DYP - Doğru Yol Partisi İSMAİL KAYHAN
8 DYP - Doğru Yol Partisi ERGİN KILIÇ
9 DYP - Doğru Yol Partisi FATMA SERAP SAMANLI
10 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET GÖKDAL
11 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET ÜZÜM
12 DYP - Doğru Yol Partisi MEDİHA ÖKSÜZ
13 DYP - Doğru Yol Partisi NAZLI EROL
14 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER GÜLCAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DERVİŞ KORKMAZ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İBRAHİM POLAT
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REFİK KARAKOÇ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HAMDİYE ŞEŞEOĞULLARI
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLSÜN KORUCU
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT TEMEL
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CELAL DENİZ
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN BAY
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ENGİN BİNİCİ
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DOĞAN KAYGALAK
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FATMA YENER
12 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İLYAS GÜLER
13 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİLEK DÖNER
14 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İBRAHİM ŞENER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SULTAN KIRAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi METİN BAYYAR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NEŞE SEMERCİ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ CEMAL KAR
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAYRAM KARKIN
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET CİHAN ÇAKIR
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AHMET ERDEM
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SEYFETTİN BAŞ
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA BAYYAR
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SAADET GÜRTAN
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SIDDIKE KARAMAN
12 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SADIK EROĞLU
13 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OYA TOLUNAY
14 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SADIK CANER
1 KP - Komünist Parti ÖZGÜR ŞEN
2 KP - Komünist Parti ARİF HİKMET BASA
3 KP - Komünist Parti NAHİDE ÖZKAN
4 KP - Komünist Parti ZÜMRAY TAMGÜLER
5 KP - Komünist Parti MELTEM AKÖZ
6 KP - Komünist Parti MERAL AKTAŞ
7 KP - Komünist Parti DENİZ ÜNVER
8 KP - Komünist Parti BÜLENT MATUR
9 KP - Komünist Parti NERİMAN ERATALAY
10 KP - Komünist Parti ULAŞ ERDOĞAN
11 KP - Komünist Parti FADİME POYRAZ TUNÇ
12 KP - Komünist Parti SEVİNÇ SERPİL TATLI
13 KP - Komünist Parti SÜLEYMAN BURAK DOĞAROĞLU
14 KP - Komünist Parti ERKAL BALAMAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN TÜZÜN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti KAMİL BOLAT
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SUNA HASIRCIOĞLU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti YAŞAR KALENDER
5 LDP - Liberal Demokrat Parti İSMAİL SERDAR PEHLİVAN
6 LDP - Liberal Demokrat Parti ZAFER KOÇ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti İBRAHİM KOCAMAN
8 LDP - Liberal Demokrat Parti BURHAN BAVKIR
9 LDP - Liberal Demokrat Parti FATMA BAŞGÜL
10 LDP - Liberal Demokrat Parti OĞUZ NAM
11 LDP - Liberal Demokrat Parti DERYA ÇOMAK
12 LDP - Liberal Demokrat Parti ADNAN GÜR
13 LDP - Liberal Demokrat Parti NURHAN KAÇAR
14 LDP - Liberal Demokrat Parti METİN ÇETİNKAYA
1 Millet - Millet Partisi AYKUT EDİBALİ
2 Millet - Millet Partisi İSA ERDEM
3 Millet - Millet Partisi MEHMET CAN
4 Millet - Millet Partisi YUSUF ZAİM
5 Millet - Millet Partisi SALİH GÖKÇE
6 Millet - Millet Partisi İSMAİL YİĞİT
7 Millet - Millet Partisi ZEKAİ SOYSAL
8 Millet - Millet Partisi METİN DOĞAN
9 Millet - Millet Partisi SEYİT AHMET EREĞİZ
10 Millet - Millet Partisi RAMAZAN GÜZEL
11 Millet - Millet Partisi AZMİ TAT
12 Millet - Millet Partisi ABDULLAH BİLİM
13 Millet - Millet Partisi ŞERİFE FATMA DEMİR
14 Millet - Millet Partisi MEHMET YETİMOVA
1 SP - Saadet Partisi İLYAS TONGÜÇ
2 SP - Saadet Partisi SALİH AKYÜZ
3 SP - Saadet Partisi HASAN YAŞAR
4 SP - Saadet Partisi ALİ EVİRGEN
5 SP - Saadet Partisi MUSTAFA BAŞPEHLİVAN
6 SP - Saadet Partisi MEHMET EMİN EROL
7 SP - Saadet Partisi FARUK BELCİ
8 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN RECEP AKEKMEK
9 SP - Saadet Partisi FATİH FANİ
10 SP - Saadet Partisi DAVUT AÇIKGÖZ
11 SP - Saadet Partisi REMZİ ALPDÜNDAR
12 SP - Saadet Partisi İSA SÖYLEMEZ
13 SP - Saadet Partisi ENVER KUTLU
14 SP - Saadet Partisi İBRAHİM KARAYILAN
1 Vatan - Vatan Partisi HASAN ATİLLA UĞUR
2 Vatan - Vatan Partisi ŞULE EROL
3 Vatan - Vatan Partisi SERHAN BOLLUK
4 Vatan - Vatan Partisi ERTEN ACIR
5 Vatan - Vatan Partisi ŞENAY KOÇYİĞİT
6 Vatan - Vatan Partisi ŞEN YAZGAN
7 Vatan - Vatan Partisi SAMİ ÖZDİL
8 Vatan - Vatan Partisi CEZMİ NACİ EREN
9 Vatan - Vatan Partisi DİLEK PAKSOY
10 Vatan - Vatan Partisi MEHMET VAROL
11 Vatan - Vatan Partisi AYFER ULUŞAN
12 Vatan - Vatan Partisi NESRİN BÖLEK
13 Vatan - Vatan Partisi CANTÜRK AYPAR
14 Vatan - Vatan Partisi AYŞE SİBEL ÖZÇAĞATAY
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI