Toplam Sandık: 3098
Açılan Sandık: 3098
Kullanılan Oy: 802707
Geçerli Oy: 791357
Geçersiz Oy: 11350
Katılım: %88.28
Toplam Seçmen: 909317
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 372484 % 45.8
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 278066 % 34.19
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 118369 % 14.55
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 22390 % 2.75
5

SP - Saadet Partisi

0 6690 % 0.82
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 4168 % 0.51
7

Vatan - Vatan Partisi

0 3072 % 0.38
8

DP - Demokrat Parti

0 2598 % 0.32
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1773 % 0.22
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1048 % 0.13
11

DSP - Demokratik Sol Parti

0 931 % 0.11
12

KP - Komünist Parti

0 578 % 0.07
13

Millet - Millet Partisi

0 544 % 0.07
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 498 % 0.06

Balıkesir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MAHMUT POYRAZLISEMA KIRCIALİ AYDINLIOĞLUKASIM BOSTANMUSTAFA CANBEYHÜLYA KAMÇIHASAN DEMİRASLANHASAN ŞAFAK
CHP
MEHMET TÜMAHMET AKINNAMIK HAVUTÇAENSAR AYTEKİNFİKRET ŞAHİNALİ KEMAL DEVECİLERALİ ERNEŞE ZENGİN İĞDIR
MHP
İSMAİL OKRECEP ÇETİNBÜLENT BAŞARANKAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRKMEHMET İSMAİL SAKAROĞLUZAKİR YILMAZATİLLA TURHANHADİ SELİMOĞLU
HDP
CAFER ÇELİKBEDRİ ARIKESENGÜL BEŞLİFARUK NAFIZ SAYINAHMET ZEKİ AÇIKGÖZAYŞE IŞIKHAYRETTİN ŞENGÜLİSTAN ADSAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HAYRİ ABATAY
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA TARHANLI
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NURCAN SELÇUK
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN KOPOYCU
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN MASAR
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞENER ERAYDIN
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BARIŞ KOÇAŞ
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YASİN REÇBER
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ZEKİ UÇAR
2 BBP - Büyük Birlik Partisi HATİCE EREN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi HAMZA BAŞARIR
4 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMAİL YILMAZ
5 BBP - Büyük Birlik Partisi AYŞENUR KAYA AYDOĞAN
6 BBP - Büyük Birlik Partisi HALİL METİN CAN
7 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER UMAR
8 BBP - Büyük Birlik Partisi SALİM ABDİŞOĞULLARI
1 DP - Demokrat Parti TAMER ALVER
2 DP - Demokrat Parti HASAN ÇAKIR
3 DP - Demokrat Parti HASAN BASRİ KARADAĞ
4 DP - Demokrat Parti LAÇİN ÖZBEK
5 DP - Demokrat Parti ERDOĞAN KARAKAVUK
6 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ATİK
7 DP - Demokrat Parti OSMAN VEDAT ERGİNAL
8 DP - Demokrat Parti VACİP ÇAĞAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER İRİCE
2 DSP - Demokratik Sol Parti YUNUS EMRE ERGAMALIOĞLU
3 DSP - Demokratik Sol Parti HASAN ATMACA
4 DSP - Demokratik Sol Parti HALİL İBRAHİM KİLCİ
5 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT ÖZCAN
6 DSP - Demokratik Sol Parti OKAN ÜNALIR
7 DSP - Demokratik Sol Parti DİLEK YAZICILAR
8 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN BAYRAM
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SUHURE AYSU CEYLAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BEKİR CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA GÜRDAL DİNÇ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HASAN MUTLU
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SONGÜL GÖLELİ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KENAN AKGÜN
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RECEP KURNAZ
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SALİM YILDIZ
1 KP - Komünist Parti ARZU KIR
2 KP - Komünist Parti TAMER YILMAZ
3 KP - Komünist Parti CEYHAN GİRGİN
4 KP - Komünist Parti FİLİZ TUNCER
5 KP - Komünist Parti FİLİZ EMİR
6 KP - Komünist Parti AYŞEGÜL ÇULCUGİL
7 KP - Komünist Parti ZAFER ERGİN
8 KP - Komünist Parti ÖMÜR YAŞAYAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZCAN GÜNGÖR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HASİP GÜLTAŞ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDİM BARSAKÇI
4 LDP - Liberal Demokrat Parti MUZAFFER DEMİRASLAN
5 LDP - Liberal Demokrat Parti İBRAHİM BAŞÖREN
6 LDP - Liberal Demokrat Parti HALİL ATİK
7 LDP - Liberal Demokrat Parti HAVVA DEMİRASLAN
8 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKKI DEMİR
1 Millet - Millet Partisi AHMET YAKANER
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ÇAKAR
3 Millet - Millet Partisi MERAL ATLIAKIN
4 Millet - Millet Partisi MEHMET BAYRAK
5 Millet - Millet Partisi EYÜP BAŞ
6 Millet - Millet Partisi İSMET GÜN
7 Millet - Millet Partisi CEMİL ÜN
8 Millet - Millet Partisi ŞERİFE ZAİM
1 SP - Saadet Partisi ÖMER TAŞKIN
2 SP - Saadet Partisi MEHMET ÖNAL
3 SP - Saadet Partisi AHMET BALABAN
4 SP - Saadet Partisi BASRİ DURNA
5 SP - Saadet Partisi SÜLEYMAN DEMİR
6 SP - Saadet Partisi AHMET PINAR
7 SP - Saadet Partisi MEHMET TABAN
8 SP - Saadet Partisi İBRAHİM HIDIR
1 Vatan - Vatan Partisi BEYAZIT KARATAŞ
2 Vatan - Vatan Partisi HÜRDOĞAN ORMANCI
3 Vatan - Vatan Partisi SERDAR GÜRSES
4 Vatan - Vatan Partisi SALİH ORAL ÖVÜÇ
5 Vatan - Vatan Partisi MERAL ALAN
6 Vatan - Vatan Partisi NAZIM ATAY
7 Vatan - Vatan Partisi HALİT ÇATAK
8 Vatan - Vatan Partisi HASAN METİN PINARBAŞI
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI