Evrensel.net
www.redbazaar.net
DOSYA: ESENYURT'TAKİ KOBANÊ...
DOSYA: ESENYURT'TAKİ KOBANÊ...
Mert'in ölümüne dair sorular cevaplanmalı!
KOBANÊ DİRENİŞİ 46. GÜNÜNDE
KOBANÊ DİRENİŞİ 46. GÜNÜNDE
Koalisyon uçakları IŞİD'i bombaladı
VALİDEBAĞ'IN KISA TARİHİ
VALİDEBAĞ'IN KISA TARİHİ
Sennur Sezer'in kaleminden...

Alevi işçiler: Alevileri Sünnileştirme operasyonu

Cami-cemevi projesini Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki Alevi işçilerle konuştuk.İsmet Dilmaç: İzzettin Doğan’ın adı artık İzetullah Gülen oldu bizim için. Biz artık Cem TV’yi seyretmiyoruz. AKP bugüne kadar Aleviler için ne yaptı ki! Göstermelik çalıştaylar düzenledi. Onlardan da hiçbir sonu&
Ateş Türeli

Cami-cemevi projesini Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki Alevi işçilerle konuştuk.

İsmet Dilmaç: İzzettin Doğan’ın adı artık İzetullah Gülen oldu bizim için. Biz artık Cem TV’yi seyretmiyoruz. AKP bugüne kadar Aleviler için ne yaptı ki! Göstermelik çalıştaylar düzenledi. Onlardan da hiçbir sonuç çıkmadı. Din ve mezhep üzerinden siyaset yapılmasına karşıyım, ancak Alevilerin eşit statüde yaşamasını istiyorum.

Maden işçisi Mahzuni Ateş: Bu proje  Alevileri Sünnileştirme projesidir. Alevilerin önünde “Ya Sünni olacaksın, ya da Şii olacaksın” dayatması var. Asimile et de nasıl edersen et.

Maden işçisi Yılmaz Aydın: Alevilerin hiçbir statüsü yok. Kürtlere ve Alevilere yapılmak istenen asimilasyonun ta kendisidir.

İnşaat işçisi Ali Ekber Polat: Cemevine “Cümbüş evi” diyen bir zihniyetten beklentimiz yok. Üstelik cami-cemevi projesi bizlere soruldu mu? Bu ülkede milyonlarca Alevi yaşıyor, hangisinin görüşü alınmış? (Zonguldak/EVRENSEL)

evrensel.net
İLGİLİ HABERLER

Bu habere yorum yap

UYARI: Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.