Hayat Televizyonu
 • TYS'den Mario Levi'ye destek

  TYS'den Mario Levi'ye destek

  Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), sosyal medyada İsrail ürünlerini boykot eden bir grubun hedefi olan Mario Levi’nin yanında olduğuna dair bir açıklama yaptı.

 • Bayram trafiği yolları felç etti

  Bayram trafiği yolları felç etti

  Ramazan Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyenler cuma akşamından yola düştü. Yoğunluk nedeniyle TEM Otoyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde uzun araç kuyrukları oluştu. Buna bir de araç arızaları eklenince, trafikteki bazı vatandaşlar araçlarını yol kenarına park ederek trafiğin açılmasını bekledi.

 • Erdoğan'ı taşıyan YHT ilk seferinde arızalandı!

  Erdoğan'ı taşıyan YHT ilk seferinde arızalandı!

  Başbakan Erdoğan'ın içinde bulunduğu Yüksek Hızlı Tren, Kocaeli girişinde durdu. Kocaeli girişinde duran trenin, teknik bir arıza nedeniyle 15 dakika beklediği bildirildi.

 • İhsanoğlu'ndan Diyarbakır’da Kürtçe ve zafer işareti!

  İhsanoğlu'ndan Diyarbakır’da Kürtçe ve zafer işareti!

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları için geldiği Diyarbakır Havalimanında beyaz güvercin uçurdu. Geçtiğimiz günlerde sarf ettiği ‘Kürtçe bilim dili değil’ sözleriyle tepki toplayan İhsanoğlu’nun otobüsünden Kürtçe anonslar yapıldı.

 • AKP İl Başkanı: Otobüsler dolmadı, Başbakana rezil olmayalım!

  AKP İl Başkanı: Otobüsler dolmadı, Başbakana rezil olmayalım!

  AKP Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Eskişehir'de düzenlediği mitinge gidecek otobüslerin dolmadığı gerekçesiyle partililere cep telefonundan mesaj atarak çağrı yaptı. Yurdunuseven'in mesajına, CHP ve MHP'den tepki geldi.

 • Madenci grev yasağını tanımadı

  Madenci grev yasağını tanımadı

  Ankara Çayırhan’da Ciner Grubuna ait Park Termik AŞ’nin işlettiği linyit madeninde greve çıkan işçiler, Bakanlar Kurulunun 60 gün erteleme kararını tanımadılar. Bakanlar Kurulunun grevi yasaklamasına rağmen greve çıkan işçiler talepleri karşılanana kadar mücadeleden vazgeçmeyecek. Üretimi durduran maden işçileri aileleriyle birlikte madenin önünde

 • 6 polise meslekten ihraç kararı

  6 polise meslekten ihraç kararı

  Adana'daki yasa dışı dinleme soruşturması sanıklarından ikisi emniyet müdürü biri emekli 6 polis hakkında meslekten ihraç kararı çıktı.

 • 'Kahire'de doğmuş, 30 yaşında gelmiş, biz bu toprağın evladıyız'

  'Kahire'de doğmuş, 30 yaşında gelmiş, biz bu toprağın evladıyız'

  Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ile İstanbul arasını 3.5 saate indirecek YHT hattının Eskişehir'deki ilk açılış töreninde konuştu. Başbakan Erdoğan konuşmasında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'ı hedef aldı.

 • Kadınların eşitlik ve özgürlük umudunun adayı

  Kadınların eşitlik ve özgürlük umudunun adayı

  Seçim çalışmaları kapsamında KA.DER'in düzenlediği "Kadınlar nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor" adlı toplantıya katılan Halkın ve değişimin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, kadınların sorularını yanıtladı.

 • YHT için Pamukova uyarısı

  YHT için Pamukova uyarısı

  TCDD'de örgütlü Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), bugün açılışı yapılan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının (YHT), alt yapı ve yol üstü sistemleri tamamlanmadığına dikkat çekti. Hızlandırılmış Tren projesinin de benzer şekilde tamamlanmadan açılmasının Pamukova'da 41 kişinin ölümüne neden olduğunu hatırlatan sendika, TCDD çal

 • Milyonlar, Gazze ve Kudüs için yürüdü

  Milyonlar, Gazze ve Kudüs için yürüdü

  Arap ülkelerinde milyonlarca kişi bu yıl İsrail saldırganlığıyla aynı zamana denk gelen Uluslararası Kudüs Günü’nü yaşatmak için sokaklara döküldü. Kudüs Günü, ilk olarak İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin çağrısı ile 35 yıl önce kutlanmıştı.

 • İsrail Gazze’de 30 evi vurdu; ölü sayısı 800’ü geçti

  İsrail Gazze’de 30 evi vurdu; ölü sayısı 800’ü geçti

  İsrail ordusu bugün sabah Gazze Şeridi’nde 30 evi hava saldırısı ile vurdu. İsrail’in 18. gününe giren Gazze saldırıları sonucu ölü sayısı 800’ü geçerken, yaralı sayısının ise 5 bini geçtiği açıklandı.

GÜNCELTÜMÜ

Cezaevindeki kitap sınırlaması Meclise taşındı

Cezaevindeki kitap sınırlaması Meclise taşındı

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde cezaevi idaresinin “cezaevinde yangın çıkabilir” gerekçesiyle getirdiği 6 kitap sınırlamasını Meclis gündemine taşıyan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, kitap sınırlamasının Ortaçağ karanlığında kitapları ve

İŞÇİ - SENDİKATÜMÜ

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

Tüzel, Başbakana IŞİD’e verilen destek iddialarını sordu

Tüzel, Başbakana IŞİD’e verilen destek iddialarını sordu

HDP İstanbul Milletvekili Sayın Levent Tüzel, İsrail’in, Gazze’ye saldırısı sonucu 600 civarında Filistinli çocuk, kadın ve sivilin yaşamını yitirmesi ve IŞİD’e verilen destek iddialarıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıtl

EKONOMİTÜMÜ

EMO’dan TSE’ye dava

EMO’dan TSE’ye dava

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Türk Standartları Enstitüsünün (TSE), “Paratoner, topraklama ve tankların katodik koruma ölçümlerini” kendisinin yapacağı yönündeki düzenlemesinin yürütmesinin durdurulması için dava açtı.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Gökbilimciler, Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya sırasıyla 775 ve 900 bin ışık yılı mesafede yer alan iki yıldız keşfettiklerini açıkladı.

ANALİZTÜMÜ

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Ukrayna’da hükümetin el değiştirmesiyle adeta yer yerinden oynamıştı. Darbeye karşı en sert halk tepkisi ise Ukrayna’nın yegane otonom bölgesi Kırım Cumhuriyeti’nden geldi. Peki Kırım Türkiye için eskiden beri çok mu önemli? Yarımada Türkiye’nin 'han

GALERİ TÜMÜ