Sanat sokakta
 • Bıçaklanan kadının tayt giymesi tahrik unsuru sayıldı

  Bıçaklanan kadının tayt giymesi tahrik unsuru sayıldı

  Boşanma davası sürerken 3 yıllık eşi Diba K.'yı başka bir erkekle aynı otomobilde gördüğü için bıçakla yaralayan Turgay K., 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, gerekçeli kararında, Diba K.'nın otomobilde 'hafif yana yatmış vaziyette oturmasını' ve 'tayt giymiş olmasını' tahrik saydı.

 • ABD, İsrail’i kınadıktan birkaç saat sonra silah satışını onayladı!

  ABD, İsrail’i kınadıktan birkaç saat sonra silah satışını onayladı!

  İsrail’in BM okuluna gerçekleştirdiği saldırı sonrası, kınama yayınlayan ABD, birkaç saat sonra İsrail ordusuna askeri teçhizat satışını onayladı. İsrail saldırıları 24. gününe girerken toplam ölü sayısı ise 1375’e çıktı. Filistin Sağlık Bakanlığı yaralı sayısını 7680 olarak verdi.

 • Arjantin bir kez daha iflasın eşiğinde

  Arjantin bir kez daha iflasın eşiğinde

  Arjantin Ekonomi Bakanı Axel Kicillof, teknik temerrüte düşmemek için 'Akbaba fonu' temsilcileri ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını açıkladı. Görüşmelerden sonuç alınmaması üzerine Arjantin teknik olarak temerrüte düştü Standant and Poors'un ilan ettiği 'İflas' terimini Arjantinli yetkililer kabul etmedi.

 • Murat Göğebakan hayatını kaybetti

  Murat Göğebakan hayatını kaybetti

  Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan, saat 08.45'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 • Asiwa'dan sonra Bawer'e de yasak; W olmaz V verelim!

  Asiwa'dan sonra Bawer'e de yasak; W olmaz V verelim!

  Hükümetin, ‘Demokratikleşmeyi sağladık’, ‘Kürtçeye yasak kalktı’ propagandası süredursun, bir isim yasağı haberi de Antep’ten geldi. Şenay ve Mustafa Gök çifti, erkek çocuklarına Bawer Serdar ismini vermek istedi. Ancak Antep Nüfus Müdürlüğü w harfi Türkçe alfabede yer almadığı gerekçesi ile ‘Çocuğunuza bu ismi veremezsiniz’ dedi.

 • Arap-Kürt çatışması çıkarılmak isteniyor

  Arap-Kürt çatışması çıkarılmak isteniyor

  IŞİD’in tetikçi görevi gördüğünü ifade eden Gazeteci Faik Bulut, “IŞİD’in Kobanê ve Kürdistan’ın çeşitli yerlerindeki saldırılarının amacı Arap-Kürt çatışması çıkarmak” dedi.

 • Dersim’de festival zamanı

  Dersim’de festival zamanı

  14. Munzur Kültür ve Doğa Festivali bugün başlıyor. “Dilimiz, Kültürümüz, Kimliğimiz ve İnancımızın Adı Dersim” şiarıyla düzenlenen festival, 3 Ağustos’ta sona erecek. Festival boyunca kent merkezi ve ilçelerde paneller, forumlar, konserler, dinletiler, tiyatro gösterimleri, sergiler düzenlenecek.

 • Caddenin tek kişilik orkestrası: Ahmet Abi

  Caddenin tek kişilik orkestrası: Ahmet Abi

  Bugüne kadar 'Sanat Sokakta' dosyamız kapsamında görüştüğümüz sokak sanatçılarının önceliği sistem dışında sanatlarını sürdürebilmeleriydi. Cümbüş çalarken karşılaştığımız, etrafı enstrümanlarla çevrili Ahmet Abi’nin durumuysa biraz daha farklı.

 • Mobbing istifa ettirdi

  Mobbing istifa ettirdi

  Reşat Belger Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Temizlik İşçisi Saime Dursun’a sistemli mobbing uygulandı ve temizlik işçisi kadın işten ayrılmaya zorlandı. Saime Dursun, “Yoğun mobbing nedeniyle istifaya zorlandığımda ise şikayet dilekçemin işleme alınmaması için çaba gösterildi” dedi.

 • HDP: Gerginliğin son bulması için görüş birliği sağlandı

  HDP: Gerginliğin son bulması için görüş birliği sağlandı

  HDP İstanbul İl Örgütü'nden Nurtepe'de yaşanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yapıldı. 'Kamuoyuna zorunlu açıklama' başlıklı açıklamada, 'Taraflar arasında yapılan görüşmelerde çatışmalı ortamın ve gerginliğin ortadan kaldırılması konusunda görüş birliği sağlanmıştır' denildi.

 • Demirtaş: O koltuk kadınların koltuğudur

  Demirtaş: O koltuk kadınların koltuğudur

  Halkların ve Değişim Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın ismini vermeden kadınlara yönelik kullandığı sözlerine yanıt verdi. Demirtaş, “Kadınlar öylesine bir kahkaha atsınlar ki biz buradayız desinler. Seçim günü bunun için en iyi fırsattır” dedi.

 • Arınç'tan tepkilere yanıt: Direği görünce direğe çıkanlar...

  Arınç'tan tepkilere yanıt: Direği görünce direğe çıkanlar...

  'Kadın herkesin içerisinde kahkaha atmayacak' sözleriyle tepki çeken Bülent Arınç yeni bir açıklama yaptı. Arınç, ' Kocasını bırakıp tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar... Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz, size kızmanın ötesinde acıyabilirim' dedi.

GÜNCELTÜMÜ

Ankara'da işyeri yangını; çok sayıda işyeri ve ev kül oldu

Ankara'da işyeri yangını; çok sayıda işyeri ve ev kül oldu

Ankara Altındağ ilçesinde bir iş yerinde çıkan yangında çok sayıda iş yeri ve ev kül oldu, dumandan etkilenen 3 kişi kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

HSYK seçimi ekimde

HSYK seçimi ekimde

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin görev süreleri bu yıl ekim ayında doluyor. Seçime iki aydan daha fazla bir zaman var ancak şimdiden hızlanan yarışta trafiğin Ramazan Bayramı’nın sona ermesinin ardından artması bekleniyor.

EKONOMİTÜMÜ

2.5 milyon insan kredi kartında kara listede!

2.5 milyon insan kredi kartında kara listede!

EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, büyümeden işsizliğe, dış ticaret açığından cari açığa kadar pek çok kilit noktada ekonominin alarm verdiğini belirterek, “İnsanlar yaşamını borçlanarak sürdürüyor. 2.5 milyon insan, kredi kartı borcu yüzünden kar

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Gökbilimciler, Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya sırasıyla 775 ve 900 bin ışık yılı mesafede yer alan iki yıldız keşfettiklerini açıkladı.

ANALİZTÜMÜ

Performans tuzağı

Performans tuzağı

Sermayenin özellikle emek sürecinde, emekçilerin işi yapış yöntemleri, çalışma hızları, yetenekleri ve çalışma koşulları üzerinde sağladığı denetim, sürekli olarak işin yoğunluğunu arttırmayı ve emeğin verimlilik oranını (Siz sömürü oranı olarak okuy

YAŞAMTÜMÜ

GALERİ TÜMÜ