Hayat TV'nin frekansı değişti
 • Emekçiler savaş tezkeresine karşı sokaktaydı

  Emekçiler savaş tezkeresine karşı sokaktaydı

  DİSK, KESK, TTB, TMMOB düzenledikleri yürüyüşle "savaş tezkeresine hayır" dedi. İHD İstanbul Şubesi ise yaptığı basın açıklamasında tezkere kararının bir işgal kararı olduğunu vurguladı.

 • Demirtaş: Hükümet algıları değiştirmek için pratik adımlar atmalı

  Demirtaş: Hükümet algıları değiştirmek için pratik adımlar atmalı

  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan'ın kendilerine IŞİD'i tehdit olarak gördüklerini, "Türkiye IŞİD'e destek oluyor algısını" hayretle karşıladıklarını söylediğini belirterek, "Türkiye Kobanê'de yaşanan katliama sessiz kalırsa, çözüm süreci önemli oranda zarar görür. Hükümetin, 'IŞİD'e destek veriyorlar' algısını yıkması için pratik adımla

 • Ortakçının oğlu

  Ortakçının oğlu

  Topraksız köylüler, yöresine göre “yarıcı”, “maraba”, “ortakçı” diye adlandırılır. “Efendi” olan yoktur içlerinde. Ama bir ortakçının oğlu Tâlip Apaydın vardır ki, o, herhangi bir “efendi” değil, tam anlamıyla bir “beyefendi”dir.

 • IŞİD canlı yayında sınırı geçti!

  IŞİD canlı yayında sınırı geçti!

  Kobanê’ye saldıran IŞİD’e Türkiye’nin destek verdiğine ilişkin tartışmalar sürerken, askerlerin gözü önünde dün sınırın Türkiye tarafından Kobanê tarafına geçen silahlı IŞİD üyeleri görüntülendi. IŞİD üyelerinin ellerini kollarını sallayarak Türkiye’den Kobanê’ye geçmeleri geçtiğimiz günlerde BM Güvenlik Konseyi’nde kabul edilen Suriye ve Irak’taki

 • İlaçlardaki katkı payı, eczacılarla hastaları birbirine düşürdü

  İlaçlardaki katkı payı, eczacılarla hastaları birbirine düşürdü

  Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yapılan yeni fiyat hesaplaması ile vatandaş doktorun yazdığı bazı ilaçları katkı payı ödeyerek alabiliyor. Eczacılar, ise doktorun yazdığı ilaca fazla para ödeyemeyen vatandaşa durumu anlatmakta zorlanıyor. Vatandaş ise yıllarca ücretsiz aldığı ilaca para isteyen eczacıyla kavga ediyor.

 • 'Bölge yeniden şekillenirken Türkiye seyirci kalmayacak'

  'Bölge yeniden şekillenirken Türkiye seyirci kalmayacak'

  Meclis, yeni yasama yılına bugün düzenlenen törenlerle başladı. Açılış konuşmasını ilk kez "Cumhurbaşkanı" sıfatıyla Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

 • Humus'ta bombalı araçla saldırı: Çoğu çocuk en az 22 ölü

  Humus'ta bombalı araçla saldırı: Çoğu çocuk en az 22 ölü

  Suriye'nin Humus kentinde Alevilerin yoğun olarak yaşadığı İkrime mahallesindeki bir okulun yakınlarında bombalı araçlarla 2 saldırı düzenlendi. El Meyadin saldırıda çoğu çocuk en az 22 kişinin öldüğünü, onlarca kişinin de yaralandığını duyurdu.

 • SGK yazışmalarında IŞİD logosu skandalı!

  SGK yazışmalarında IŞİD logosu skandalı!

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne bağlı Ulucanlar'da görevli M.Ç. adlı süpervizör, kurumun iç yazışmalarında IŞİD logolarını kullanmaya başladı.

 • Valiye takipsizlik, gazeteciye hapis cezası!

  Valiye takipsizlik, gazeteciye hapis cezası!

  Adana'nın eski Valisi Hüseyin Avni Coş'un bir protestocuya yönelik hitabını köşe yazısına konu yapan gazeteci Hakan Gülseven 'Vali Coş'a hakaret etmek' ten suçlu bulundu. Mahkeme 11 ay 20 gün hapis cezasına hükmetti.

 • Eylül ayında 143 işçi yaşamını yitirdi

  Eylül ayında 143 işçi yaşamını yitirdi

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisinin (İSİG) raporuna göre eylül ayında en az 143 işçi iş cinayetinde yaşamını yitirdi. 2014 yılının ocak ayında 97, şubat ayında 82, mart ayında 122, nisan ayında 121, mayıs ayında 417, haziran ayında 146, temmuz ayında 127, ağustos ayında 159 işçi yaşamını yitirmişti.

 • Memurun ocak zammının yarısı şimdiden gitti

  Memurun ocak zammının yarısı şimdiden gitti

  KAMU-SEN Ar-Ge Merkezi, elektrik ve doğal gaza yapılan yüzde 9’luk zammın faturalara ve harcamalara yansımasını hesapladı.

 • HDP: İşgal girişimi olan tezkereye hayır diyoruz

  HDP: İşgal girişimi olan tezkereye hayır diyoruz

  HDP, hükümetin yarın TBMM'ye getireceği tezkereye 'Hayır' diyecek. HDP'nin tezkereyi "Bölgesel hakimiyet arayışı ve Kürt halkının kazanımlarını boşa çıkarma girişimi" olarak nitelendirdiği öğrenilirken HDP Milletvekili Kürkçü, Türkiye'nin tezkereyi "Suriye ve Irak dağılıyor, ben de pay kapmalıyım" hedefiyle hazırladığını söyledi.

GÜNCELTÜMÜ

Ağır ceza işkenceyi kabul etmedi

Ağır ceza işkenceyi kabul etmedi

Eskişehir’de Gezi Parkı eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan polisler tarafından aynı sokakta darp edilen Doğukan Bilir davasının “İşkence suçu” kapsamında ele alınması için Ağır Cezaya gönderilen dosyası, Eskişehir 9. Asliye

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

Tezkereye karşı açlık grevi

Tezkereye karşı açlık grevi

Ankara Barış Anneleri, Meclisteki Irak ve Suriye tezkeresini protesto etmek için TBMM Dikmen Kapısı önünde oturma eylemi yaptı. Süresiz dönüşümlü açlık grevi başlatan anneler, “Ey Meclis! Katliam kararı çıkarma. Tampon bölgeye hayır! Kürdistan’a özgü

EKONOMİTÜMÜ

Bankaya dosya masrafı için

Bankaya dosya masrafı için "kasa haczi" koydurdu

Son 5 yıl içinde aynı bankanın değişik şubelerinden 70 bin TL'lik konut ve üç ayrı bireysel tüketici kredisi çeken Mehmet Kodalak, bankanın 'dosya masrafı' adı altında kendisinden kestiği 2 bin 213 TL'yi geri almak için icra takibi başlattı.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

KÜLTÜRTÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

200 milyon derecelik yıldız patlaması

200 milyon derecelik yıldız patlaması

Dünya’dan 60 ışık yılı uzaklıktaki küçük bir yıldızın yüzeyinde, Güneş’in çekirdek sıcaklığından 12 kat daha güçlü olan 200 milyon derecelik patlamalar belirlendi. Bilim insanları, benzer bir infilakın Güneş’te olması durumunda Dünya’nın kısa sürede

ANALİZTÜMÜ

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

Bu sene ikincisi düzenlenen ve 24 ülkeden 80 galerinin katıldığı çağdaş sanat fuarı ArtInternational, Haliç Kongre Merkezinde ziyaretçiler için kapılarını açtı.

GALERİ TÜMÜ