Kobanê serhıldanı
 • Polis devleti ilanı

  Polis devleti ilanı

  Başbakanın polise 24 saat gözaltı yetkisi vermesine hukukçulardan tepki geldi. Başbakan Davutoğlu’nun polise 24 saat gözaltı yetkisi vermesini eleştiren Av. Yıldız İmrek, “Başbakanın güvenlik paketinin tamamına birlikte bakıldığında bir polis devletinin ilanı olduğu görülecektir” dedi.

 • Hüda Par kamplaşma üzerinden siyaset devşiriyor

  Hüda Par kamplaşma üzerinden siyaset devşiriyor

  Dosyamızın bugünkü bölümününde Kobanê sehildanını, yol açtığı yeni durumu Emek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Aslanoğlu’yla konuşuyoruz. Dosyamızın diğer konuğuolan Azadî Hareketi’nin Sözcüsü Adem Özcan’la Kobanê serhildanını ama asıl olarak yakından tanıdığı Hüda Par’ı konuştuk.

 • Metal işçisi ayağa kalk!

  Metal işçisi ayağa kalk!

  MESS’in 20 günden az izin alan işçinin ikramiye ve sosyal haklarının kesilmesi dayatmasına tepki gösteren Birleşik Metal-İş üyesi işçiler işyerleri önünde yaptıkları açıklamalarla mücadele çağrısında bulundular.

 • Danone işçisi kararlı

  Danone işçisi kararlı

  DİSK/Gıda-İş Sendikasında örgütlenen Danone işçileri, örgütlenme sürecini toplusözleşmeyle tamamlamakta kararlı. Bu kararlılıklarını taleplerini dile getirmek için önceki gün yaptıkları yürüyüşte gösteren işçiler, yaptıkları toplantıyla yeni eylem kararları aldılar.

 • Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın Rojava'da yaşamını yitirdi

  Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın Rojava'da yaşamını yitirdi

  Emek Gençliği yaptığı bir açıklama ile Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın’ın (Bager Grafolekt) Rojava'da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

 • Enver Müslim: IŞİD tehlikesi devam ediyor

  Enver Müslim: IŞİD tehlikesi devam ediyor

  78'liler Girişimi tarafından düzenlenen "Kobanê konuşuyor" konulu panele Sykpe üzerinden bağlanan Kobanê Kantonu Başbakanı Enver Müslim, IŞİD'e ait noktaların koalisyon güçleri tarafından vurulduğunu ancak IŞİD saldırısı ile tehlikesinin halen devam ettiğini belirterek, YPG/YPJ direnişi karşısında askeri başarı elde edemeyen IŞİD'in, sivil halka yö

 • Ebola ile mücadele için önce sağlık bütçesi artırılmalı

  Ebola ile mücadele için önce sağlık bütçesi artırılmalı

  Afrika’da 4 binden fazla can alan Ebola virüsünün batı ülkelerinde ABD ve İspanya başta olmak üzere sağlıkçılara bulaşması sağlık emekçileri arasında tartışılıyor. Britanya Sendikalar Konfederasyonu (TUC) Genel Sekreteri Frances O’Grady ile İngiltere’deki Ebola önlemlerini konuştuk.

 • Silah satışını sınırlayan anlaşma aralıkta yürürlükte

  Silah satışını sınırlayan anlaşma aralıkta yürürlükte

  Silah Ticareti Antlaşması benzersiz bir hızla, imzaya açılmasından 18 ay sonra, 24 Aralık tarihinde yürürlüğe girecek. 25 Eylül’de düzenlenen özel bir etkinlikte, Birleşmiş Milletlerdeki 8 ülkenin anlaşmayı imzalaması, Silah Ticareti Anlaşması’na (STA) katılan ülke sayısını 53’e çıkardı.

 • Özgürlükten IŞİD feragati

  Özgürlükten IŞİD feragati

  IŞİD Ortadoğu’yu terörize ederken, IŞİD tehlikesini iç politika malzemesi olarak kullanan hükümetler de kendi ülkelerini terörize ediyor, terörle mücadele yasaları ayrımcılığı kışkırtırken özgürlükleri kısıtlıyor. Bunun en öne çıkan örneği Avustralya.

 • El Clasico öncesinde yükseliyorlar

  El Clasico öncesinde yükseliyorlar

  Sezona yine tartışmalı transferlerle başlayan ve bunun ışığında ilk üç maçta iki mağlubiyet alarak büyük eleştiriler altında kalan Real Madrid, yine yavaş yavaş yoluna girmeye başladı.

 • Chomsky, Türkiye'nin Kürt politikasını eleştirdi

  Chomsky, Türkiye'nin Kürt politikasını eleştirdi

  Amerikalı ünlü dil ve siyaset bilimcisi Noam Chomsky, Türiye'nin 90'lı yıllarda Kürtlere devlet şiddeti uyguladığını, şimdilerde ise aynı çirkin politikaları Kobanê konusunda da sürdürdüğünü dile getirdi.

 • Öcalan : Lazım olan daha net bir irade ve cesur siyasi hamlelerdir

  Öcalan : Lazım olan daha net bir irade ve cesur siyasi hamlelerdir

  HDP heyeti ile görüşen PKK Lideri Öcalan, Sürecin 15 Ekim itibarıyla yeni bir aşamaya geçtiğini belirterek "Lazım olan, barışa ve demokrasiye güven, daha net bir irade ve cesur siyasi hamlelerdir. Henüz kendi yerelliğimizden yola çıkarak evrensel çözümlere ulaşma şansımız varken bu hamleyi yapmazsak, bölgemiz başka güçlerin, salt kendilerini merkez

GÜNCELTÜMÜ

Ormandan topladıkları mantardan yiyen 2 kişi öldü, biri komada

Ormandan topladıkları mantardan yiyen 2 kişi öldü, biri komada

Ordu'nun Mesudiye İlçesinde yedikleri mantardan zehirlenen 60 yaşındaki Hüseyin Usta ile akrabası 70 yaşındaki Emine Usta öldü. Hüseyin Usta'nın eşi 60 yaşındaki Sultan Usta ise ambulans uçakla Ankara'ya götürülmek üzere ambulansla Ordu'dan Samsun'a

İŞÇİ - SENDİKATÜMÜ

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

AKP’den istifa eden İdris Bal, parti kuruyor

AKP’den istifa eden İdris Bal, parti kuruyor

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, partileşme noktasına geldiklerini ve her kesimden kişilerin partide yer alacağını söyledi.

EKONOMİTÜMÜ

Vatandaş, sağlık için cebinden 14 milyar lira harcadı

Vatandaş, sağlık için cebinden 14 milyar lira harcadı

Hastane fark ücreti, ilaç katkı payı derken vatandaşın sağlık için ödediği faturanın 14 milyar liraya ulaştığı hesaplandı.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

SIM kart gömülüyor

SIM kart gömülüyor

Cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanılan SIM kartlar şekil değiştiriyor. Artık SIM kartlar cihazların gövdesine gömülü gelecek.

ANALİZTÜMÜ

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

Bu sene ikincisi düzenlenen ve 24 ülkeden 80 galerinin katıldığı çağdaş sanat fuarı ArtInternational, Haliç Kongre Merkezinde ziyaretçiler için kapılarını açtı.

GALERİ TÜMÜ