Hayat Televizyonu
 • İki işi yeri, bir sendika: Öz Gıda İş

  İki işi yeri, bir sendika: Öz Gıda İş

  Öz Gıda-İş Sendikası Ülker ve Nestle’de 30 yıla yakındır sözleşme yapıyor. Son yapılan sözleşmeler, işçiler açısından bardağı taşıran son damla oldu. İki iş yerinde de işçilere sorulmadan sözleşmeler imzalandı ve işçiler bir kez daha açlık sınırında yaşamaya mahkum edildi.

 • Erzincan'daki Haydar HES'i durduruldu

  Erzincan'daki Haydar HES'i durduruldu

  Bu fotoğraftaki manzaraya sahip olan Şıx Köy vadisinde 'korunması gereken alan bulamayan' HES şirketine mahkemeden kötü haber geldi. Erzincan Tercan'daki bu eşsiz vadiye yapılmak istenen HES projesine karşı yürütmeyi durdurma kararı verildi.

 • Gazze’de oyun oynamanın bedeli

  Gazze’de oyun oynamanın bedeli

  Gazze'de insanlar sıklıkla plajda buluşuyor çünkü burası; Gazze topraklarının büyük çoğunluğunu tarif eden, yaşayanlarının mecburen evleri olmuş yoğun nüfuslu bir sefalet mekanından sığınılan bir yer durumunda. Özellikle de çocuklar için... The Nation'dan Dave Zirin'in makalesi...

 • Maden Mühendisleri: Soma'da ölümüne üretim yapılmış

  Maden Mühendisleri: Soma'da ölümüne üretim yapılmış

  Maden Mühendisleri Odası (MMO), Soma katliamına ilişkin ön raporunu açıkladı. Panolarda çalışan işçi sayısındaki artışın kaza riskini arttırdığı vurgulanan rapora göre, yoğun üretim maden sahasının fiziksel dengesini bozdu. Öte yandan Bakanlar Kurulu, Soma'daki madencilik faaliyetleri kapsamında 'acele kamulaştırma' kararı aldı.

 • Çoğunluk anlayışı daha da zayıflatır

  Çoğunluk anlayışı daha da zayıflatır

  KESK Genel Kurulunun ardından başladığımız yazı dizisinin son günü... Kamu emekçileri, KESK’in kamu emekçilerinin taleplerini yerine getirecek etkin bir mücadele için neler yapması gerektiğini yazdı.

 • Gözaltındaki komiser: Hırsıza dur demek suçmuş...

  Gözaltındaki komiser: Hırsıza dur demek suçmuş...

  22 Temmuz Operasyonu'nda gözaltına alınan şüpheli polislerin sağlık kontrolleri için hastaneye getirilişi sabah saatlerinde de devam etti. Hastane içinde polislerle tartıştığı gözlenen bir şüpheli çıkışta, 'Hırsıza dur demek suçmuş; bunu öğrendim' dedi. İfade işlemlerinin ise yarın tamamlanması bekleniyor.

 • Şifa Hastanesi'nde görev yapan Norveçli doktordan mektup var

  Şifa Hastanesi'nde görev yapan Norveçli doktordan mektup var

  Norveç'in başkenti Oslo'da Meclis önünde yapılan eylemde, Gazze’deki Şifa Hastanesinde gönüllü olarak çalışan Norveçli doktor Mads Gilbert’in gönderdiği mektup okundu. Gilbert mektubunda, 'Sizler Filistinlilerin umudu, Gazze’nin umudu, sesi, kalbi ve İsrail’in korkak ölüm makinalarını durdurabilen ellerisiniz' ifadesini kullandı.

 • Kâr yoksa, bonzai ile mücadele kimin umurunda!

  Kâr yoksa, bonzai ile mücadele kimin umurunda!

  Bonzai kullanımının hızla arttığı bir süreçte, Ankara’da madde bağımlılarını tedavi eden iki merkezden biri olan Gazi AMATEM binası, henüz bir yıl önce taşındığı binanın ön cephesindeki çöküntü gerekçe gösterilerek kapatılmak isteniyor.

 • Eski Mali Şube Müdürü Saygılı: Zamanlama manidar!

  Eski Mali Şube Müdürü Saygılı: Zamanlama manidar!

  Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, gözaltındaki polis ailelerine destek vermek amacıyla Emniyet Müdürlüğü önüne geldi. 'Operasyonun Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yapılması gerekir miydi' diye soran Saygılı, gözaltına alınan polislerin yemeklerle ilgili sorun yaşadıklarını söyledi.

 • BM, her saat 1 çocuk öldürmek suç mu diye araştıracak

  BM, her saat 1 çocuk öldürmek suç mu diye araştıracak

  BM Çocuklara Yardım Fonu, İsrail saldırılarında pazar akşamından bu yana her saat en az bir çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. BM İnsan Hakları Konseyi ise, İsrail'in Gazze harekatında işlemiş olduğu muhtemel insan hakları ihlallerini araştırmak için tahkikat komisyonu kurma kararı aldı.

 • Erdoğan’a ‘hırsızlıkları da anlat’ deyince gözaltına alındı

  Erdoğan’a ‘hırsızlıkları da anlat’ deyince gözaltına alındı

  Başbakan Erdoğan, Adana'daki miting konuşmasının ardından Adana'ya yaptığı hizmetleri anlatırken, kalabalık arasındaki bir kişi 'hırsızlıkları da anlat diye bağırdı.' Bunun üzerine, ismi henüz açıklanmayan kişi sivil polisler tarafından yaka paça gözaltına alınıp miting alanından götürüldü.

 • Madencilerin grevi de yasaklandı

  Madencilerin grevi de yasaklandı

  Kristal-İş Sendikası üyesi Şişecam işçilerinin ardından, T. Maden-İş üyesi maden işçilerinin grevi de yargı kararıyla yasaklandı. Ankara 4. İş Mahkemesi, şirketin başvurusu üzerine madeni 'grevin yasak olduğu işyerleri' arasında kabul etti ve grev hakkında tedbiren durdurma kararı aldı. Sendika, karara itiraz etti.

GÜNCELTÜMÜ

Ege'de 8 ayrı yerde 277 mülteci yakalandı

Ege'de 8 ayrı yerde 277 mülteci yakalandı

Ege Denizi'nde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince, son 24 saatte yapılan kontrollerde, 8 farklı yerde, yasadışı yollarla Yunan adalarına geçmek isteyen 277 mülteci ile 3 insan kaçakçısı yakalandı.

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

Gece kulübü Erdoğan’a oy istedi

Gece kulübü Erdoğan’a oy istedi

Almanya’da daha çok Türk göçmenlerin gittiği Clup Taksim Bochum adlı gece kulübü başlattığı ilginç kampanyayla dikkatleri üzerine çekti.

EKONOMİTÜMÜ

Cumhuriyetin ilk termik santrali satılıyor

Cumhuriyetin ilk termik santrali satılıyor

Cumhuriyet döneminde inşa edilmiş ilk termik santral olan ve 1948’den günümüze Türkiye’de elektrik üretiminin lokomotifi olan Çatalağzı Termik Santralinin özelleştirilmesine karar verildi.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Gökbilimciler, Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya sırasıyla 775 ve 900 bin ışık yılı mesafede yer alan iki yıldız keşfettiklerini açıkladı.

ANALİZTÜMÜ

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Ukrayna’da hükümetin el değiştirmesiyle adeta yer yerinden oynamıştı. Darbeye karşı en sert halk tepkisi ise Ukrayna’nın yegane otonom bölgesi Kırım Cumhuriyeti’nden geldi. Peki Kırım Türkiye için eskiden beri çok mu önemli? Yarımada Türkiye’nin 'han

GALERİ TÜMÜ