Sanat sokakta
 • Gazze'den dakika dakika gelişmeler...

  Gazze'den dakika dakika gelişmeler...

  Gazze'de İsrail saldırıları devam ediyor. Gece yarısından bu yana katledilenlerin sayısı 122'yi geçerken, kentin tek elektrik santrali de vuruldu. Santralin onarımının en az 1 yıl süreceği öğrenildi.

 • IŞİD yanlılarından İstanbul'da bayram etkinliği ve cihad çağrısı!

  IŞİD yanlılarından İstanbul'da bayram etkinliği ve cihad çağrısı!

  Irak Şam İslam Devleti'ne yakınlığıyla bilinen takvahaber.net, örgütün İstanbul'daki sempatizanlarının düzenlediği bayram etkinliğine ilişkin görüntüleri yayımladı.

 • Hakim, 17 polisi dinlemeden kararını açıklayacak

  Hakim, 17 polisi dinlemeden kararını açıklayacak

  'Casusluk' ve 'yasadışı' dinleme soruşturmasında, mahkeme, ifadesi alınmayan şüpheli polisler olmasına rağmen, kararını dosya üzerinden verilmesine karar verdi. Şüpheli polislerin tutukluluk durumuna ilişkin karar saat 21.00’de açıklanacak.

 • IŞİD, Kobanê’ye giremedi

  IŞİD, Kobanê’ye giremedi

  Bayramı da mevzilerde elleri tetikte karşılayan YPG ve YPJ savaşçıları, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ‘Bayramda Kobanê’de olacağız’, ‘Bayram namazını Kobanê’de kılacağız’ sözlerini hatırlatarak, “Hâlâ gelen giden yok. Gelirlerse Kobanê halkı onlara gereken cevabı verecek” diyor.

 • Demirtaş: Hakkari'den uzanan barış elini temsil ediyorum

  Demirtaş: Hakkari'den uzanan barış elini temsil ediyorum

  Halkların ve Değişim Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, 'Hakkari, Türkiye sevdasıyla, Antalyalı, İzmirli, Edirneliye barış elini uzatıyor ve ben bunu temsil ediyorum. İnsan gibi onurluca yaşamak isteyen herkes Hakkari'den uzatılan barış elini tutmalıdır’ dedi.

 • Erdoğan'ın Gazze bombalanırken yaptığı maç TBMM gündeminde

  Erdoğan'ın Gazze bombalanırken yaptığı maç TBMM gündeminde

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda düzenlenen futbol maçı, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı.

 • Kadınlar, Bülent Arınç'a kahkahalarıyla yanıt verdiler

  Kadınlar, Bülent Arınç'a kahkahalarıyla yanıt verdiler

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, 'Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak' şeklindeki sözlerine tepki gösteren kadınlar, kahkaha attıkları fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor. Hayat TV'de kadınlara ‘yüksek sesle kahkaha atar mısınız’ diye sormuştuk. İşte kadınların o zamandan Bülent Arınç’a verdikleri yanıt...

 • 4 ilde trafik kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

  4 ilde trafik kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

  Siirt, Antep ve Midyat'taki trafik kazalarında 1'i çocuk 4 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. İstanbul'da Şile otoyolunda ise özel halk otobüsü, başka bir aracın önüne kırması sonucu bariyerlere çaparak kaza yaptı. Otobüste bulunan 15 yolcu yaralandı. Beykoz Riva'da 2 otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.

 • Cezaevinde tecavüzde devlete takipsizlik kararı

  Cezaevinde tecavüzde devlete takipsizlik kararı

  Adana’da cezaevinde tecavüze uğrayan çocuk tutuklu F.O. ile ilgili, haklarında soruşturma yürütülen kamu yetkilileri aklandı. Evrensel'in gündeme getirdiği olayda tecavüze göz yuman görevliler hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi. Gardiyanlar, cezaevi yönetiminin F.O’nun hiçbir talebini dikkate almadığını söylemişti.

 • Çatlayan nar gibi gülmek…

  Çatlayan nar gibi gülmek…

  Gülmek… Çatlayan nar gibi gülmek… Fettan bir elmanın dişlenişi gibi… Gülüşüne bir el hareketi eklemeden, hiç değilse kolunu seyirtmeden gülen kadın var mı? Yok. O seyirtmeyi bedenimize kazıyan bir şey var çünkü. Kahkahayı yutmayı emreden, eli ağza götüren, dünyayla paylaşmayı suç sayan bir şey…

 • Arınç: Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak!

  Arınç: Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak!

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Türkiye'de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını' savunarak, özel televizyonlarda yayınlanan gençlik dizilerinin bunu teşvik ettiğini öne sürdü. Arınç, 'Erkek zampara olmayacak. Kadın mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak' dedi.

 • Ali Fuat Yılmazer: Başbakan bize takdirlerini sunmuştu

  Ali Fuat Yılmazer: Başbakan bize takdirlerini sunmuştu

  “Örgüt kurmak ve yönetmek”, “Yasa dışı dinleme” ve “Resmi belgede sahtecilik” suçlarından tutuklanan Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, bugün suçlandıkları operasyonlara ilişkin zamanında Başbakan Erdoğan’ın kendilerini takdir ettiğini söyledi.

GÜNCELTÜMÜ

TCDD, hemzeminde suçlu bulundu

TCDD, hemzeminde suçlu bulundu

İzmir’in Kahramanlar semtinde dört yıl önce, bariyerleri kapatılmadığı için Alsancak-Cumaovası arasında deneme seferi yapan trenin, hemzemin geçitte, kullandığı minibüsüne çarpmasıyla yaralanan İsmet Göktaş, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğüne karşı açt

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

'Dink cinayeti organize ve siyasidir; Erdoğan da aktörleri biliyor'

'Dink cinayeti organize ve siyasidir; Erdoğan da aktörleri biliyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Hrant Dink suikastının şahsi değil, organize ve siyasi bir cinayet olduğunu belirterek, "Tayyip Erdoğan da bu organizasyonda yer alan aktörleri bilmektedir" dedi.

EKONOMİTÜMÜ

Bakan Yıldız: Doğal gaz ve elektriğe zam yapılmayacak

Bakan Yıldız: Doğal gaz ve elektriğe zam yapılmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ‘’Doğal gaza zam yapılacağı şeklinde yine birtakım söylentiler çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak söylüyorum ki, doğal gaza zam yok’’ dedi.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Samanyolu'daki en uzak yıldızlar bulundu

Gökbilimciler, Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya sırasıyla 775 ve 900 bin ışık yılı mesafede yer alan iki yıldız keşfettiklerini açıkladı.

ANALİZTÜMÜ

Ücret artışının yolu daha yüksek performans mı?

Ücret artışının yolu daha yüksek performans mı?

Performans yönetimi, iş gücünden firmanın hedefleri yönünde olabildiğince etkin sonuçlar almayı amaçlayan sistematik bir yönetim aracı olarak tarif ediliyor. 20. yüzyılın sonlarında çok güçlü bir ivme yakalayarak dünya ölçeğinde hakim olan neoliberal

YAŞAMTÜMÜ

GALERİ TÜMÜ