Kobanê serhıldanı
 • Torunlar İnşaat'ın sahiplerine takipsizlik!

  Torunlar İnşaat'ın sahiplerine takipsizlik!

  Mecidiyeköy'de 6 Eylül tarihinde 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center inşaatındaki katliamla ilgili dava açıldı. İddianame ile Torunlar İnşaat'ın sahiplerine takipsizlik kararı verildiği de ortaya çıktı.

 • ‘Onlar 500 haftadır kayıplarını arıyor sen de gel!’

  ‘Onlar 500 haftadır kayıplarını arıyor sen de gel!’

  Aralarında Aynur Doğan, Jülide Kural, Adile Yadırgı, Ahmet Aslan, Suavi, Belkıs Akkale, Eşber Yağmurdereli, Ferhat Tunç, Pınar Aydınlar, Yusuf Çetin’in olduğu pek çok aydın ve sanatçı Cumartesi Anneleri’nin 500. Haftasına, “Sen de gel” dedi.

 • ‘Yargı işkenceyi örtbas ediyor’

  ‘Yargı işkenceyi örtbas ediyor’

  İstanbul Emniyetinde gözaltında gördüğü işkence sonrası intihar eden Mimar Onur Yaser Can’ın intiharına neden olan iki polisin ‘evrakta sahtecilik’ suçundan yargılandıkları dava, Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görüldü.

 • Müslim: Henüz ne peşmerge geldi ne de ilişki kuruldu

  Müslim: Henüz ne peşmerge geldi ne de ilişki kuruldu

  Kobanê Kantonu Başbakanı Enwer Müslim, şu ana kadar Kobanê'ye peşmerge gelişinin söz konusu olmadığı gibi bu konuda YPG ve kanton hükümetiyle bir kontağın kurulmadığını söyledi. Müslim ayrıca IŞİD'in Kobanê'den çekildiği haberlerini yalanlayarak "Halen büyük bir güç ile saldırıyorlar" dedi.

 • ‘Türkiye’yi yarı açık cezaevine döndürmek istiyorlar'

  ‘Türkiye’yi yarı açık cezaevine döndürmek istiyorlar'

  Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı iç güvenlik paketine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu bu paketle “Türkiye’yi yarı açık cezaevine döndürmek istiyorlar” dedi.

 • 'Kobanê düşmedi, hükümetin karanlık hesapları düştü'

  'Kobanê düşmedi, hükümetin karanlık hesapları düştü'

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu. Yüksekdağ, "Kobanê'deki soylu insanlık direnişi Kobanê'nin düşmeyeceğini bütün dünyaya ilan etti. Kobanê düşmedi, Hükümetin karanlık hesapları düştü. Türkiye itibar kaybetti, gözden düştü" diye konuştu.

 • CHP’li belediye, çevre derneğini yıktı

  CHP’li belediye, çevre derneğini yıktı

  CHP’li Güzelbahçe Belediyesi ekipleri, Güzelbahçe Çevre Derneği’nin (GÜLDER) binasını, içinde bulunan eşyalarıyla birlikte yıktı. Yaklaşık 2 ay önce dernek kulübesinin elektrik ve suyunu kesen belediye, bu sabah da kepçelerle kulübede yıkıma başladı.

 • 'Polise 24 saat gözaltı yetkisi'

  'Polise 24 saat gözaltı yetkisi'

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında İç Güvenlik Paketi'ni açıkladı. Davutoğlu, polise 24 saat gözaltı yetkisi getireceklerini söyledi.

 • Yırca'da köylülere saldırı ve ağaç kesimi

  Yırca'da köylülere saldırı ve ağaç kesimi

  Manisa'nın Soma ilçesi Yırca mahallesinde kurulması planlanan termik santralle ilgili bu sabah zeytinlik alanlara dozerlerle girerek ağaç kesimi yapan şirket görevlileri köylülere saldırdı.

 • Ankara'da yasa dışı dinleme operasyonu

  Ankara'da yasa dışı dinleme operasyonu

  Yasa dışı dinleme yaptıkları iddiasıyla Gülen Cemaati'ne yakın olan polislere yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyon başlatıldı.

 • Erdoğan: Kobani'de kimse yok!

  Erdoğan: Kobani'de kimse yok!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, II. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu'nda konuştu. Erdoğan, Berkin Elvan'ı yeniden diline dolayarak "Ekmek almaya gitti dediler, alakası yok" derken Kobanê için de "Orada kimse yok" dedi.

 • ABD: PYD terör örgütü değil

  ABD: PYD terör örgütü değil

  Beyaz Saray Sözcüsü Eric Schultz, ABD Başkanı Barack Obama’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede Kobanê’deki güçlere yardım niyetini açıkça ifade ettiğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf da ABD'nin PYD'yi terör örgütü olarak görmediğini belirtti.

GÜNCELTÜMÜ

Bulvar AVM, kampanya için yaya yolunu işgal etti

Bulvar AVM, kampanya için yaya yolunu işgal etti

Samsun’da eski TEKEL binası özelleştirilerek Bulvar AVM’ye devredildi. Bulvar AVM de, yayaların geçiş yolu ortasına konteyner koydu.

İŞÇİ - SENDİKATÜMÜ

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

MHP, 29 Ekim 'Cumhuriyet Resepsiyonu'na katılmayacak

MHP, 29 Ekim 'Cumhuriyet Resepsiyonu'na katılmayacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu'na katılmayacak. Bahçeli, “Anıtkabir’de olacağız. Tebligatta ve resepsiyonda bulunmayacağız” dedi.

EKONOMİTÜMÜ

Vatandaş, sağlık için cebinden 14 milyar lira harcadı

Vatandaş, sağlık için cebinden 14 milyar lira harcadı

Hastane fark ücreti, ilaç katkı payı derken vatandaşın sağlık için ödediği faturanın 14 milyar liraya ulaştığı hesaplandı.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

KÜLTÜRTÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

SIM kart gömülüyor

SIM kart gömülüyor

Cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanılan SIM kartlar şekil değiştiriyor. Artık SIM kartlar cihazların gövdesine gömülü gelecek.

ANALİZTÜMÜ

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

ArtInternational, 80 galeriyle kapılarını açtı

Bu sene ikincisi düzenlenen ve 24 ülkeden 80 galerinin katıldığı çağdaş sanat fuarı ArtInternational, Haliç Kongre Merkezinde ziyaretçiler için kapılarını açtı.

GALERİ TÜMÜ