Kobanê serhıldanı
 • Müslim: Erdoğan Kürt kazanımlarının karşısında duruyor

  Müslim: Erdoğan Kürt kazanımlarının karşısında duruyor

  PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim, CNN Türk'te canlı yayında soruları yanıtladı. Müslim, Erdoğan'ın kendilerine destek olmamak için bahaneler ürettiğini ifade etti. PKK ile organik bir bağlarının olmadığını söyleyen Müslim, "Kobanê düşmeyecek. Kobanê zafere doğru gidiyor" dedi.

 • Meteorolojiden Marmara ve Ege'de afet uyarısı

  Meteorolojiden Marmara ve Ege'de afet uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi'nde sel ve su baskınına sebep olabilecek yağışların beklendiğini açıkladı.

 • PYD ve ÖSO, Erdoğan’ı yalanladı

  PYD ve ÖSO, Erdoğan’ı yalanladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobanê’ye geçecek Peşmerge sayısının 200’den 150’ye indirildiğini, Özgür Suriye Ordusu’ndan (ÖSO) ise 1300 kişinin geçişini PYD’nin kabul ettiğini söyledi. PYD Eş Başkanı Salih Müslim ve ÖSO Komutanı Zahir El Saket ise Erdoğan’ın açıklamalarını yalanladı.

 • Kobanê'de IŞİD militanlarıyla dolu üç araç imha edildi

  Kobanê'de IŞİD militanlarıyla dolu üç araç imha edildi

  Kobanê'de doğu cephesinde YPG savaşçıları IŞİD'lileri taşıyan üç aracı imha etti. Öte yandan Kobanê'deki çatışmalarda yaşamını yitiren 6 YPG/YPJ savaşçısının cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından memleketlerine doğru yola çıkarıldı.

 • ‘Bu ülkeyi ağaç ağaç savunacağız’

  ‘Bu ülkeyi ağaç ağaç savunacağız’

  Validebağ Korusu’nun yanında bulunan yeşil alanın yapılaşmaya açılmasına karşı 4 gündür devam eden eylemlerde gözaltına alınan 5 kişinin, haklarında gözaltı işlemi yapılmadığı ve darbedildikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınanlar yaptıkları açıklamada, “Bu ülkeyi ağaç ağaç savunmaya devam edeceğiz’ dedi.

 • Zarrab ve Güler tanıklıktan çekildi

  Zarrab ve Güler tanıklıktan çekildi

  TBMM'de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda çalışmalarına başladı.

 • Yönetmene vuran saldırgan görüntülendi

  Yönetmene vuran saldırgan görüntülendi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı ödül töreninde Arınç’ı eleştiren Yönetmen Suat Eroğlu’ya yumruk atan saldırganın görüntüleri ortaya çıktı. Hak-İş yöneticileri ise saldırganı ve onu herkesin gözü önünde otelden kaçıranları tanımadıklarını savundu. Görüntülerde Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın da genç yönetmeni “provokatör” olmakla suç

 • Grev yasakları AYM’den döndü

  Grev yasakları AYM’den döndü

  Grev yasakları AYM’den döndü. Anayasa Mahkemesi, bankacılık ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerine getirilen grev yasaklarını iptal etti. Kararla bankacılar ile belediye-özel halk otobüsleri şoför ve çalışanları da grev yapabilecek. Mahkeme 30’dan az işçinin çalıştığı iş yerlerinde sendikal tazminatı ortadan kaldıran yasa maddesi hakkında da iptal

 • Erdoğan: Kobanê'ye 150 peşmerge geçecek

  Erdoğan: Kobanê'ye 150 peşmerge geçecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Estonya'da ortak basın toplantısında, "Biz sayın Obama'ya özellikle tercih edilmesi gereken Özgür Suriye Ordusu ve peşmerge olabilir demiştik. PYD, peşmergeden bir grubun gelmesini kabul etmişti. Öğrendiğime göre 200 olan rakam şimdi 150'ye indirilmiş" dedi.

 • Bülent Arınç'tan sekreterya açıklaması

  Bülent Arınç'tan sekreterya açıklaması

  Çözüm süreci noktasında kurulacak olan sekreteryanın içeriğine dair açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Öcalan kendisiyle görüşme yapılması halinde, bütün bu görüşmeleri takip edecek, notunu alacak, planlayacak birkaç kişiye ihtiyacı olduğunu söylemiştir. Bu ihtiyacın dışarıdan karşılanması mümkün değildir. Cezaevi şartlarında

 • Başkonsolosluklarda 'sarı toz' alarmı

  Başkonsolosluklarda 'sarı toz' alarmı

  İstanbul'da başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen "sarı toz" polisi alarma geçirdi. AFAD ekipleri, Almanya, ABD, Fransa Kanada ve Belçika Başkonsolosluklarında inceleme yapıldı.

 • Rezidans inşaatında bir işçi hayatını kaybetti

  Rezidans inşaatında bir işçi hayatını kaybetti

  Kadıköy'de rezidans inşaatının 14'üncü katında iskelenin çelik demir ve tahta parçaları şantiye bahçesinde üzerine düşen işçi hayatını kaybetti.

GÜNCELTÜMÜ

22 Temmuz soruşturmasında 4 polis tahliye edildi

22 Temmuz soruşturmasında 4 polis tahliye edildi

22 Temmuz soruşturması kapsamında Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan 4 emniyet mensubu tahliye edildi.

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

Bülent Arınç, ödüllü yönetmeni hedef mi gösterdi?

Bülent Arınç, ödüllü yönetmeni hedef mi gösterdi?

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Yönetmen Suat Eroğlu’nun Hak-İş’in kısa film yarışması ödül töreninde Bülent Arınç’ı eleştirdikten sonra saldırıya uğramasını meclise taşıdı.

EKONOMİTÜMÜ

'Savaş lobisinin değil, emekçilerin bütçesini kuralım'

'Savaş lobisinin değil, emekçilerin bütçesini kuralım'

Büro Emekçileri Sendikası (BES) hükümetin 2015 yılı bütçe tasarısına tepki gösterdi. Bütçede savunma ve güvenlik harcamalarına yapılan yüksek yatırımı eleştiren BES Genel Başkanı Fikret Aslan, bütçeye sermaye, yerli ve yabancı tekeller ile savaş lobi

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

MEDYATÜMÜ

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

SIM kart gömülüyor

SIM kart gömülüyor

Cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanılan SIM kartlar şekil değiştiriyor. Artık SIM kartlar cihazların gövdesine gömülü gelecek.

ANALİZTÜMÜ

Liberalizmin tasfiyesi ve Ortadoğu'da alacakaranlık

Liberalizmin tasfiyesi ve Ortadoğu'da alacakaranlık

Çok umutlar bağlandı Türkiye’ye. Doğu ile Batı arasındaki köprüydü o. 1950’lerde dahi Amerikalı sosyal bilimcilerin gözdesiydi. “Batı-dışı” toplumların (devrimci hayallere kalkışmadan) modernleşebileceğini gösteriyordu çünkü.

YAŞAMTÜMÜ

GALERİ TÜMÜ