• 2041 belediye icraya verildi

  2041 belediye icraya verildi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK’nın icraya intikal etmiş alacak miktarının 33 milyar 68 milyon 268 bin TL, kurumun belediyelerden icraya intikal etmiş olan borç miktarının da 4 milyar 596 milyon 711 bin 725 TL olduğunu açıkladı.

 • Van’da İŞKUR işçilerine polis saldırdı

  Van’da İŞKUR işçilerine polis saldırdı

  Van’da 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' (TYÇP) kapsamında Türkiye İş Kurumu (İşkur) tarafından işe alınan ve geçen ay işten atılan 7 bin 286 işçinin direnişi sürerken, Valiliğe yürümek isteyen gruba polis tazyikli su ve gaz bombası ile saldırdı.

 • 'Çerçeve yasa' Meclis'te kabul edildi

  'Çerçeve yasa' Meclis'te kabul edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda yapılan görüşmelerin ardından "Çerçeve Yasa" olarak adlandırılan "Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı" kabul edildi.

 • AKP’den ‘yaşam odası’na ret

  AKP’den ‘yaşam odası’na ret

  Soma'daki madenci katliamının ardından ‘olsaydı bu kadar madenci ölmezdi’ denilen yaşam odalarıyla ilgili CHP’nin 'madenlerde yaşam odası zorunlu olsun' teklifi AKP tarafından reddedildi.

 • İsrail: 8 kişiyi yanlışlıkla öldürdük!

  İsrail: 8 kişiyi yanlışlıkla öldürdük!

  İsrail’in Gazze şeridine yönelik 3 günlük saldırılarında ölü sayısı 70'i geçti. Son 1 haftada düzenlenen İsrail saldırılarında yaralananların sayısının da 550’ye çıktığı belirtildi. İsrail ordusu, dün Gazze'ye yönelik hava saldırılarında hayatını kaybeden aynı aileden 8 kişinin yanlışlıkla öldürüldüğünü açıkladı!

 • Uğur Kurt soruşturmasının savcısı HSYK'ya şikayet edildi

  Uğur Kurt soruşturmasının savcısı HSYK'ya şikayet edildi

  Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında, cenaze için gittiği cemevi avlusunda başından vurularak öldürülen Uğur Kurt ile ilgili soruşturmayı yürüten terör suçları savcısı Hasan Yılmaz, "görevini kötüye kullandığı" gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet edildi.

 • AKP'li ve CHP'li vekiller komisyonda yumruklaştı

  AKP'li ve CHP'li vekiller komisyonda yumruklaştı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki 'Torba Yasa'nın görüşmelerinde CHP ve AKP'li vekiller arasında kavga çıktı.

 • 'Gazeteciler yeniden yargılansın'

  'Gazeteciler yeniden yargılansın'

  KCK basın davasının, ÖYM’lerin kaldırılmasının ardından ilk duruşması bugün görüldü. 46 gazetecinin avukatlatı yeniden yargılama talep etti.

 • Sarayda ekmek davası

  Sarayda ekmek davası

  CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı için ‘çatı aday’ olarak açıkladıkları ve başka bazı partiler tarafından da desteklenen Ekmeleddin İhsanoğlu, tanıtım kampanyasını İstanbul’da Çırağan Sarayı’ndaki basın toplantısıyla yaptı.

 • Nükleer karşıtı eylem, ihale toplantısını iptal ettirdi

  Nükleer karşıtı eylem, ihale toplantısını iptal ettirdi

  Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Ankara Bileşenleri, tüm dünyada nükleer santallerle ilgili yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen Akkuyu’da kurulmak istenen nükleer santral ısrarına tepki gösteriyor. Bileşenler Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından Ankara'da düzenlenen toplantıyı protesto etti, toplantı iptal edildi.

 • Bayık: Kürtlere 'silah bırakın' diyenler Rojava'ya baksın

  Bayık: Kürtlere 'silah bırakın' diyenler Rojava'ya baksın

  Cemil Bayık, Rojava'ya dikkat çekerek, 'Kürtlerin silahları olmadan varlığını koruyamayacağı' gerçeğinin ortaya çıktığını belirtti.

 • Adli Tıp: Çarkın'ın akli dengesi yerinde

  Adli Tıp: Çarkın'ın akli dengesi yerinde

  Adli Tıp, 1990'lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlere ilişkin yargılamanın sürdügü Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sanık Ayhan Çarkın'ın akli dengesinin yerinde olduğu yönündeki raporunu iletti.

GÜNCELTÜMÜ

3 çocuğunu ve kayınpederini katletti

3 çocuğunu ve kayınpederini katletti

Muş’ta eşiyle ayrı yaşayan Mustafa Özer, kayınpederinin evini basıp dehşet saçtı. Özer, kayınpederini ve dede evinde kalan üç çocuğunu öldürdü.

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

AKP, Erdoğan'ın 'vizyonu' için Meclis'i kapattı

AKP, Erdoğan'ın 'vizyonu' için Meclis'i kapattı

Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Haliç kongre Merkezi‘nde yapılacak 'seçim vizyonu' tanıtım programı nedeniyle Meclis çalışmalarına üç gün ara verilecek.

EKONOMİTÜMÜ

Meriç kumu alıcı bekliyor

Meriç kumu alıcı bekliyor

Edirne’nin en önemli akarsularından biri olan Meriç Nehri yatağında biriken kumlar alıcı bekliyor.

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

KÜLTÜRTÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Kuşların en büyüğü bulundu

Kuşların en büyüğü bulundu

ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki Charleston Uluslararası Havaalanının bulunduğu bölgede yapılan kazılarda, 25-28 milyon yıl öncesine ait, kanat uzunluğu 7 metre olan dev bir kuşun kalıntıları bulundu.

ÇEVRETÜMÜ

ANALİZTÜMÜ

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Türkiye’nin Kırım ile 'manevi bağları'

Ukrayna’da hükümetin el değiştirmesiyle adeta yer yerinden oynamıştı. Darbeye karşı en sert halk tepkisi ise Ukrayna’nın yegane otonom bölgesi Kırım Cumhuriyeti’nden geldi. Peki Kırım Türkiye için eskiden beri çok mu önemli? Yarımada Türkiye’nin 'han

GALERİ TÜMÜ