Hayat TV'nin frekansı değişti
 • Dicle: Kobanê asla düşmeyecek, gerekirse biz de gideceğiz

  Dicle: Kobanê asla düşmeyecek, gerekirse biz de gideceğiz

  CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "360 derece" programına konuk olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Hatip Dicle önemli açıklamalarda bulundu.

 • Kobanê'de direniş sürüyor -Dakika Dakika Gelişmeler

  Kobanê'de direniş sürüyor -Dakika Dakika Gelişmeler

  IŞİD'in saldırılarından kaçan ve sınırda bekletilen Kürtlerin, çatışmaların sınıra yaklaşması üzerine hedef olmamaları için geçişlerine izin verilmeye başlandı.

 • Eğitim emekçileri tekçi anlayışa karşı yürüdü, greve çağırdı

  Eğitim emekçileri tekçi anlayışa karşı yürüdü, greve çağırdı

  Eğitim emekçileri, Kürtçe eğitimin verildiği okulların mühürlenmesi, anadilde eğitim önündeki engelleri ve eğitim sistemine getirilen TEOG düzenlemesine karşı protesto yürüyüşü yaparak, 24 Eylül'de iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

 • Zonguldak'ta yine göçük: 1 işçi yaralı

  Zonguldak'ta yine göçük: 1 işçi yaralı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi’nde meydana gelen göçükte maden işçisi 30 yaşındaki Sezer Aktaş yaralandı.

 • Kurucu ve ortakları: Bank Asya'ya her türlü desteği vereceğiz

  Kurucu ve ortakları: Bank Asya'ya her türlü desteği vereceğiz

  Bank Asya kurucuları ve ortakları, bankaya destek olmaya devam edeceklerini açıkladı. Açıklamada, "Teşebbüs hürriyeti aleyhine yapılan hukuksuz müdahaleler eninde sonunda gerekli karşılığı bulacaktır. Hukuk devletine olan güvenimiz ve adaletin tecelli edeceğine dair inancımız tamdır" denildi.

 • Bilirkişi Soma'da TKİ'yi asli kusurlu buldu

  Bilirkişi Soma'da TKİ'yi asli kusurlu buldu

  Manisa’nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden ocağı faciasıyla ilgili bilirkişi heyeti, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve TKİ İşletme Dairesi Başkanı'nı asli kusurlu buldu.

 • İskoçya Başbakanı Salmond'dan istifa kararı

  İskoçya Başbakanı Salmond'dan istifa kararı

  İskoçya'da bağımsızlık için kampanya yürüten Birinci Bakan Alex Salmond, referandumdan 'hayır' sonucunun çıkması üzerine görevinden istifa edeceğini açıkladı.

 • Barzani'den Kobanê çağrısı

  Barzani'den Kobanê çağrısı

  Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Kobanê'ye yönelik IŞİD saldırılarına dikkat çekerek "Bütün Kürdistanlılar’ın farklılıkları bir yana bırakarak, hep birlikte Kobani topraklarını savunmasını talep ediyorum" dedi. Barzani, "uluslararası güçler"e de Kobanê için harekete geçme çağrısı yaptı.

 • Soma Holding patronu için yeniden suç duyurusunda bulunulacak

  Soma Holding patronu için yeniden suç duyurusunda bulunulacak

  Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği katliamın ardından tutuklanan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan ile Genel Müdür Ramazan Doğru arasında, karşılıklı suçlamaya yolaçan yetki belgesindeki imzayla ilgili kriminal inceleme sonuçlandı.

 • 'Kobanê'de iki günde 86 IŞİD'li öldürüldü'

  'Kobanê'de iki günde 86 IŞİD'li öldürüldü'

  Kobanê'de son 2 gün içinde yaşanan çatışmalarda 86 IŞİD üyesi öldürüldü. 2 tank, 3 doçka monteli 5 aracın imha edilerek çok sayıda silahın da ele geçtiği çatışmalarda 8 YPG'linin de yaşamını yitirdiği belirtildi.

 • Çinli işçi 'fıtrat'la tanıştı!

  Çinli işçi 'fıtrat'la tanıştı!

  Bartın’ın Amasra ilçesinde Hattat Holding’e ait özel kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 Çinli işçi öldü, 1 Çinli işçi de yaralandı. Ölüme ilişkin açıklama yapan madenin patronu Mehmet Hattat “Sayın Reis-i Cumhurumuzun söylediği gibi bu işin fıtratında kaza var” diye konuştu.

 • Atatürk Orman çiftliği YOÇ oldu

  Atatürk Orman çiftliği YOÇ oldu

  Başbakanlık binasının yapımına devam edilen Atatürk Orman Çiftliği’nin adı, Yenimahalle Orman Çiftliği olarak değiştirildi. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, isim değişikliğinin 12 Eylül'deki Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan toplantıda ortaya çıktığını bildirdi.

Orhan Doğan Barış Ödülü

GÜNCELTÜMÜ

Fatih'te Suriyeli genç evinde ölü bulundu

Fatih'te Suriyeli genç evinde ölü bulundu

Fatih'te 25 yaşlarındaki Suriye uyruklu bir kişi boğazı kesilerek öldürüldü.

ÖNE ÇIKANLAR

POLİTİKATÜMÜ

Antalya'da CHP olağanüstü kongreye gidiyor

Antalya'da CHP olağanüstü kongreye gidiyor

Antalya'da CHP İl Başkanlığı, olağanüstü kongre kararı aldı. İl Başkanı Devrim Kök, "Genel Merkez ‘devam et’ demesine rağmen cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde verdiğim sözü yerine getirmek için yönetim kurulu olarak bu kararı aldık” dedi.

EKONOMİTÜMÜ

Merkez yüksek enflasyon, faiz ve kur arasında sıkıştı

Merkez yüksek enflasyon, faiz ve kur arasında sıkıştı

ABD Merkez Bankası’nın (FED) faizleri hızlı artırma sinyalleri ve Moody’s’in “Şirketler için ucuz kredi dönemlerinin sonu yaklaştı” uyarısı, dikkatleri Merkez Bankası’na çekti. Uzmanlar Merkez Bankası’nın yüksek enflasyonun, yüksek faiz ve değer ka

RÖPORTAJ TÜMÜ

DOSYA TÜMÜ

VİZYONDAKİLERTÜMÜ

HAYAT TVCANLI YAYIN

BİLİM-TEKNİKTÜMÜ

Astronotlar balon giysilerden kurtulacak

Astronotlar balon giysilerden kurtulacak

Araştırmacılar, astronotların yakın gelecekteki uzay görevlerinde zar zor hareket ettikleri büyük giysilerden kurtarmak için yeni bir biyo-giysi üzerinde çalışıyor.

ANALİZTÜMÜ

Dünya gençliğiyle dayanışmaya

Dünya gençliğiyle dayanışmaya

Ortadoğu’nun hiç bir köşesine güneş doğmuyor. Kızıl karanlıkta sıkışmış kalmış durumda. Daha düne kadar IŞİD’le nasıl mücadele edeceğimizi konuşurken İsrail bombaları da Filistin’in üzerinde patlamaya başladı. Salgın hastalık gibi ilerliyor savaş

GALERİ TÜMÜ